مایکروسافت اعلام کرد قصد دارد تا شرکت سازنده هوش مصنوعی را با قیمتی در حدود 20 میلیارد دلار خریداری کند.

به گزارش برات نیوز، غول فناوری آمریکا اعلام کرد که به منظور تقویت خدمات درمانی و بهداشتی خود، شرکت هوش مصنوعی و رایانش ابری “نانس” Nuance را با ۱۹.۷ میلیارد دلار به دست خواهد آورد.

مایکروسافت با انتشار یک بیانیه تاکید کرد که فناوری شرکت نانس به طور گسترده ای در پرونده های پزشکی استفاده می شود.

کاربرد فناوری نانس در بیش از سه چهارم بیمارستان های آمریکا

 براساس این گزارش، در حال حاضرفناوری نانس در بیش از سه چهارم بیمارستان های ایالات متحده استفاده می شود.

معامله تماماً نقدی است و این مبلغ مجموع بدهی خالص نانس را شامل می شود.

به گفته شرکت مایکروسافت، معامله خرید شرکت سازنده هوش مصنوعی در پی خرید شرکت لینکتین LinkedIn به ارزش 27 میلیارد دلار در سال 2016 صورت می گیرد و آخرین اقدام مایکروسافت در اجرای “استراتژی ابری ویژه صنعت” محسوب می شود.

بر اساس این گزارش، مایکروسافت مانند سایر غول های فناوری جهان از مزایای نابسامانی های اقتصادی در طول بحران کرونا بهره مند شده است.

رشد 33 درصدی شرکت مایکروسافت در سه ماهه اخیر

درآمد این شرکت در سه ماهه اخیر با رشد 33 درصدی به 15.5 میلیارد دلار رسید که شامل افزایش درآمد ناشی از رایانش ابری و رایانش شخصی از جمله بازی های ویدیویی ایکس باکس می شود.

در این گزارش آمده است که در حال حاضر بیش از 55 درصد پزشکان و 75 درصد رادیولوژیست ها در ایالات متحده از فناوری شرکت نانس استفاده می کنند.

مایکروسافت ضمن اشاره به قصد خرید شرکت سازنده هوش مصنوعی اعلام کرد؛ این معامله بازار بالقوه مراقبت های بهداشتی خود را دو برابر می کند و به 500 میلیارد دلار می رساند.

طراحی شبیه سازی حمله سایبری با هوش مصنوعی

این در حالی است که شرکت مایکروسافت اخیرا یک شبیه ساز حمله سایبری منبع باز با عنوان “CyberBattleSim” را هم راه اندازی کرده است که محققان امنیتی و دانشمندان داده را قادر می‌سازد تا محیط‌های شبکه‌ای شبیه سازی شده بسازند.

 بر اساس این گزارش، این فناوری میزان موفقیت آن‌ها را در برابر مهاجمان سایبری کنترل شده توسط هوش مصنوعی، آزمایش کنند.

این شبیه ساز با استفاده از رابط Open AI Gym مبتنی بر پایتون ساخته شده است.

در این گزارش آمده است که تیم تحقیقاتی “Microsoft ۳۶۵ Defender Research” شبیه ساز CyberBattleSim را توسعه داده است تا بررسی کند که چگونه یک تهدید بالقوه پس از ورود به سیستم، به طور جانبی در شبکه گسترش می‌یابد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *