درحالی‌که مهلت پیش‌ثبت‌نام و فرایند انتخاب خودرو به پایان رسیده است، دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا اعلام کرده‌اند که قرعه‌کشی برای انتخاب متقاضیان امروز برگزار خواهد شد. در جریان این قرعه‌کشی ممکن است برخی از سودجویان اقدام به فعالیت‌های غیرقانونی کنند، به‌همین سبب رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتای ناجا، به متقاضیان خرید خودرو هشدارهایی داده است و اعلام کرد که مردم برای پیش خرید خودرو به نکات مختلف توجه داشته باشند. با برات نیوز همراه باشید.

به گزارش برات‌نیوز، اسامی منتخبین این طرح پس از پایان قرعه‌کشی و دریافت تأیید نهادهای نظارتی به صورت رسمی منتشر شد. بعد از آن منتخبین تا ۴۸ساعت فرصت دارند تا نسبت به واریز هزینه خودروهای انتخابی خود اقدام کنند.

از جمله عواملی که می‌تواند سبب ایجاد فعالیت‌های سودجویانه در جریان پیش خرید خودرو شود، می‌توان به تعداد بالای متقاضیان، تفاوت قیمت اعلام شده از سوی کارخانه و قیمت بازار و همچنین محدود بودن ظرفیت خودروهای دو شرکت خودروسازی مذکور اشاره کرد. سرهنگ علی رجبی در رابطه با این موضوع هشدار دادو اعلام کرد متقاضیان باید نسبت به چنین اقداماتی هوشیار بوده و برنده شدن خود را تنها از طریق سایت‌های رسمی ایران خودرو و سایپا و رسانه‌های معتبر پیگیری کنند. در رابطه با این موضوع اگر پیامک مشکوک از منابع ناشناس بدست متقاضیان رسید، باید حتما نسبت به گزارش آن اقدام کنند، زیرا ممکن است این پیامک‌ها دامی از سوی افراد سودجو باشد.

 سرهنگ رجبی همچنین اعلام کرد در چنین شیوه‌ای ممکن است شهروندان تماسی از سوی افرادی ناشناس دریافت کرده که مدعی ‌می‌شوند از طرف نمایندگی یا شرکت خودروساز تماس گرفته‌اند و در صورت واریز وجه یا بخشی از آن، خودرو به آنان تعلق خواهد گرفت و می‌توانند ثبت‌نام کنند. او همچنین به شهروندان توصیه کرد اولا برای واریز وجه حتما باید به سایت رسمی شرکت‌های خودروساز مراجعه کنند و از واریز وجه به اشکال دیگر و از جمله اعلام رمز دوم پویا به شکل تلفنی به فرد تماس‌گیرنده جدا خودداری کنند. همچنین افرادی که نام آن‌ها در لیست برندگان نیست، برای اطلاع از شرایط دیگر پیش‌خرید باید به سایت‌های رسمی مراجعه کرده و به پیامک‌ها و تبلیغات مجازی توجهی نکنند. او همچنین از شهروندان درخواست کرد درصورت مشاهده چنین اقداماتی، پیش از هرکاری پلیس فتا را در جریان قرار دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *