مجری طرح‌های نیروگاهی بخار شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی از اختصاص زمین برای ساخت نیروگاه در بندرعباس توسط پیمانکار روسی خبر داد.

نیروگاه ایرانی با وام روسی

به گزارش برات نیوز، بهنام خائفی نژاد، مجری طرح های نیروگاهی بخار شرکت برق حرارتی بیان کرد که نیروگاه جدید سیریک هرمزگان با توافق پیمانکار روسی و با کمک وام دولتی روسیه ساخته خواهد شد.

جزئیات ساخت نیروگاه توسط پیمانکار روسی

او در این مورد می گوید: متولیان نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک هرمزگان، مذاکراتی را با روسیه به انجام رساندند. با توجه به معرفی پیمانکار جدید از سوی وزارت انرژی روسیه برای ساخت نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی سیریک استان هرمزگان، مذاکرات قراردادی با این شرکت از ابتدای سال آغاز شد که پس از برگزاری ۹۰ جلسه نهایتاً توافق لازم با شرکت روسی انجام و قرارداد به امضای طرفین رسید.

بیشتر بخوانید: کرونا موجب رونق گردشگری داخلی روسیه شد

فاز مطالعاتی پروژه

به نظر می رسد پس از اینکه مراحل انجام قرارداد با حضور نمایندگان کارفرما، مشاور و نمایندگان وزارت انرژی روسیه و ایران به اتمام برسد، زمین ساخت پروژه به مساحت 200 هکتار برای ساخت این مجتمع در اختیار پیمکار روسی قرار بگیرد.

این پروژه فعلا در فاز اول در مرحله مطالعه است و فاز دوم مطالعات نیز در دستور کار دولت قرار دارد. خائفی نژاد در این باره میافزاید: مطابق با برنامه‌ریزی انجام شده پس از دریافت تایید نهایی وزارت دارایی روسیه و متعاقباً گشایش ال سی پروژه، در آینده نزدیک عملیات اجرایی نیروگاه آغاز می‌شود.

بودجه مورد نیاز پروژه چقدر است؟

اما بودجه ای که برای این پروژه توسط دولت ایران در نظر گرفته شده است، اعتباری بیش از 1.4 میلیارد یورو است که به صورت وام از جانب دولت روسیه به ایران داده می شود. این پروژه که اکنون فاز مطالعاتی و اولیه را می گذراند، بخش اجرایی را توسط مختصصین و پیمانکاران محلی کشورمان انجام خواهد داد و در در بخش تامین تجهیزات نیز از توان سازندگان داخلی استفاده می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *