معاملات امروز بازار سرمایه درحالی پایان یافت که هفته با چراغ قرمز بورس آغاز شد. شاخص کل بورس، شاخص کل با معیار هم وزن و شاخص فرابورس روندی نزولی داشتند.

به گزارش برات‌نیوز، شاخص کل بورس در معاملات امروز، یکشنبه 27 مهر 99 با ۴۷ هزار و ۱۷ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۵۱۴ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۵۵۱۵ واحد کاهش یافت و به رقم ۴۰۶ هزار و ۴۴۲ واحد رسید. همچنین امروز ۷۷۵ هزار معامله به ارزش ۶۳ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال انجام شد.

بیشترین تاثیر منفی روی بورس از سوی نمادهای زیر صورت گرفت:

شاخص کل فرابورس نیز با ۳۵۳ واحد کاهش، به رقم ۱۷ هزار و ۷۲۱ واحد رسید. در بازار فرابورس ۵۹۳ هزار معامله به ارزش ۳۴ هزار و ۵۷۱ میلیارد ریال انجام شد.

بیشترین تاثیر منفی در فرابورس از سوی نمادهای زیر صورت گرفت:

شروع معاملات با افزایش عرضه در بیشتر نماد‌ها

معاملات بازار بورس تهران امروز با افزایش عرضه و فشار فروش بر بیشتر نمادهای بزرگ و کوچک آغاز شد.

در گروه محصولات شیمیایی نماد فارس در محدوده صفر تابلو با نوسانات مثبت پیگیری شد. نماد شپلی نیز کار امروز خود را با صف خرید آغاز کرد.

چراغ قرمز بورس در گروه فلزات اساسی نیز تاثیر خود را نمایان کرد، نماد فولاد در قیمت ۱۶۴۸ تومان افت ۳ درصدی را تجربه کرد و نماد فملی نیز  با افت ۴ درصدی مواجه شد. نماد ذوب نیز قیمت ۵۵۳ تومان معامله شد.

در گروه بانکی‌ها نماد وبصادر د رحدود ۴۲۰ تومان، وبملت در قیمت ۵۷۲ تومان با افت حداکثری قیمت قرار گرفتند. همچنین نمادهای وتجارت، وپاسار و سایر نماد‌ها منفی و پرعرضه بودند.

در گروه خودرویی‌ها، شاهد افزایش عرضه دو نماد خودرو و خساپا و فشار فروش صف‌های میلیاردی در کف قیمت روزانه را شاهد بودیم. خودرو بیش از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون سهم صف فروش را تجربه کرد.

چراغ قرمز بورس با افت ۲۲هزار واحدی در 15 دقیقه اول

شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۵ صبح در ارتفاع یک میلیون و ۵۳۸هزار واحد ایستاد.

فارس، پاکشو و انرژی۳ بیش‌ترین تأثیر مثبت را بر بازار بورس امروز گذاشتند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه صبح شاخص کل بورس پس از افت ۲۹هزار و ۶۶۰واحدی (۱.۹ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۵۳۱هزار واحد ایستاد و شاخص کل هم‌وزن  نیز کاهش ۰.۵ درصدی را تجربه کرد.

گفتنی‌ست که آخرین قیمت ۶۴نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل افزایش داشته و ۴۱۴نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت روبه‌رو شدند.

تا ساعت 9:30 صبح نیز حقیقی‌ها حدود ۵۴۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

خدمات فنی و مهندسی نیز نسبتا پر عرضه بودند. رمپنا٬ رتکو٬ تابا و رنیک با فشار فروش همراه اند. تپولا نماد‌های پر تقاضای گروه شناخته شدند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۷۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج‌هزار و ۸۲۵میلیارد تومان گزارش شد، به همین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شد به پنج‌هزار و ۵۵میلیارد تومان رسید.

دیگر گروه پرعرضه بازار امروز نیز گروه هتل داری اعلام شد. سمگا و گکیش نماد‌های منفی این گروه بوده و گدنا تک نماد پر تقاضای گروه شناخته شد. در این بازار گکوثر متعادل و منفی معامله شد.

در ساعت ۹:۴۰ شاخص کل با اُفت بیش از ۴۰ هزار واحد روبه‌رو شد و در محدوده ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار واحد ایستاد.

در پایان معاملات امروز شاهد اُفت ۴۷هزار واحدی شاخص کل بودیم. شاخص کل با اُفت ۳درصدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۱۴هزار واحد بسته شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *