با توجه به صدور کارت‌های هوشمند واکسن نامعتبر از سوی برخی از افراد یا نهادها، سازمان نظام پزشکی اطلاعیه ای را در خصوص این کارت های هوشمند صادر کرد.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که اخیرا برخی افراد و یا نهادهای سودجو درازای دریافت مبلغی اقدام به صدور کارت هوشمند واکسن کرده اند.

درهمین راستا، مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اطلاعیه ای را درخصوص فاقد اعتبار بودن کارت های هوشمند واکسن صادره از سوی هر نهادی غیر از وزارت بهداشت صادر کرد.

عدم صدور کارت هوشمند واکسن از هیچ نهادی جز وزارت بهداشت

دراین اطلاعیه تاکید شده که تنها کارت‌های هوشمند واکسن صادر شده از سوی وزارت بهداشت معتبر است و هیچ نهاد و شخص دیگری قادر به صدور این کارت نیست.

براساس این گزارش، صدور کارت های نامعتبر واکسن، موجب تماس‌های پی در پی اعضای سازمان نظام پزشکی در خصوص کارت‌های صادر شده از سوی این سازمان شد.

به همین منظور اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی توضیحاتی را درخصوص این کارت های هوشمند واکسن ارایه کرد.

بنابر این گزارش، اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد:

پیرو اطلاعیه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت مبنی بر این که بعضی افراد یا سازمان‌ها در ازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می‌کنند که فاقد اعتبار است؛

مطالبی جهت تنویر افکار اعضای محترم سازمان نظام پزشکی به استحضار میرسد.

اقدامات و تلاش سازمان نظام پزشکی در جهت یاری کادر درمان

درادامه این اطلاعیه آمده است که از ابتدای همه گیری کرونا ،سازمان نظام  پزشکی همواره در کنار مردم و اعضای جامعه پزشکی ایستاده و  در این زمینه پیشرو بوده است .

این سازمان اقداماتی ازجمله تلاش برای تهیه و توزیع اقلام حفاظتی برای کادر درمان و تاسیس سایت corona.ir به منظور آگاهی بخشی به مردم تا اصرار بر واردات واکسن معتبر و واکسیناسیون اعضای سازمان و کادر درمان، و نیز تاسیس سامانه عوارض سنجی و نوبت دهی واکسیناسیون دریغ نکرده است.

دراین گزارش تاکیده شده است که در بسیاری از این اقدامات سازمان نظام پزشکی پیش‌تر از وزارت بهداشت و سایر نهادهای مرتبط فعالیت خود را آغاز کرده است.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، صدور کارت دیجیتال واکسیناسیون هم از کارهای فراموش شده ای بود که به دلیل اصرار اعضای سازمان نظام پزشکی برای همکارانی که در کنگره های بین المللی شرکت می‌کنند، توسط سازمان و برای نخستین بار صورت گرفت.

ایجاد موج درخواست صدور کارت‌های هوشمند واکسن

این سازمان اعلام داشته که خوشبختانه برخورد مثبت با کارت مذکور در خارج ازکشور که به سبب جایگاه برتر سازمان های نظام پزشکی در دنیا است، موجی از درخواست همکاران برای صدور کارت برای خود و خانواده هایشان را ایجاد نمود.

هممچنین اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی درادامه آورده است:

 اطلاعیه مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از حیث تاکید بر اعتبار کارت دیجیتال صادره از سوی آن وزارتخانه متین‌ و موجه است ، لکن از آن جا که به نوعی بی اعتبار نشان دادن کارت صادره از سوی سازمان مهم نظام پزشکی است، جای تأمل و تأسف دارد.

خدمت رسانی سازمان نظام پزشکی با اولویت همکاران

سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران برای آن دسته از همکارانی که صدور کارت هوشمند واکسیناسیون از سوی سازمان متبوعشان اولویت دارد ؛ همچنان در حال خدمت رسانی است.

این درحالی است که در این میان افرادی سودجو و یا نهادهایی دیگر اقدام به ارائه کارت های نامعتبرهوشمند واکسن و دریافت پول درازای این کارت ها کرده اند که این کارت ها اگر از سوی وزارت بهداشت صادر نشده باشد هیچ ارزش قانونی ندارد .

درهمین حال چند روز پیش نیز، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با صدور اطلاعیه ای، نحوه دریافت کارت رایگان دیجیتال واکسن کرونا برای مسافران خارج از کشور را تشریح کرده بود.

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص نحوه دریافت کارت واکسن دیجیتال کرونا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود:

بعضی افراد یا سازمان‌ها در ازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می‌کنند که فاقد اعتبار است.

تنها کارت معتبر بین المللی، کارت دیجیتال رسمی وزارت بهداشت

براساس این گزارش، طبق اطلاعیه‌ای که به تمامی سفارتخانه‌ها ابلاغ می‌گردد تنها کارت دیجیتال رسمی وزارت بهداشت به آدرس vcr.salamat.gov.ir معتبر است.

درهمین راستا، مسافران خارج از کشور با مراجعه به این آدرس می‌توانند ظرف کمتر از ۲۴ ساعت کارت بین‌المللی دیجیتال دریافت کنند که در همه کشورها معتبر است.

بر اساس این اطلاعیه، تزریق و دریافت کارت واکسن در سراسر کشور کاملاً رایگان است و افراد هیچ پولی نباید در ازای تزریق یا دریافت کارت واکسن بپردازند.

دراین اطلاعیه آمده بود که مردم عزیز لطفاً تمامی درخواست‌ها برای دریافت پول در ازای هر خدمتی از واکسیناسیون را بلافاصله به شماره تلفن ۱۹۰ – بازرسی و پیگیری شکایت‌های مردم وزارت بهداشت – اطلاع دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *