آغاز اعطای کارت اعتباری سهام عدالت به دارندگان سهام اجرایی شده و نیازی به ضامن برای دریافت این تسهیلات نیست.

به گزارش برات نیوز، نماینده وزارت اقتصاد اعلام کرد: متقاضیان برای دریافت تسهیلات بانکی و کارت اعتباری سهام عدالت نیاز به ضامن ندارند.

این درحالی است که پس از آزاد سازی سهام عدالت، تعداد فروشندگان سهام عدالت به طور چشمگیری افزایش یافت و بسیاری از دارندگان سهام عدالت تقاضای فروش سهام خود را داشتند.

به همین منظور مسوولان تصمیم گرفتند تا تسهیلاتی را در قالب کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت اعطا کنند تا به صورت عجولانه اقدام به فروش سهام خود نکنند.

اعطای کارت اعتباری به ارزش 50 درصد سهام عدالت

از طرفی عرضه زیاد سهام برای فروش تعادل عرضه و تقاضا را در بازار سرمایه بهم ریخته و موجب آشفتگی در بازار بورس می شد.

در همین راستا، موسوی، نماینده وزارت اقتصاد اعلام کرد: از 26 بهمن ماه جاری دارندگان سهام عدالت با مراجعه به سامانه طراحی شده در دو بانک ملی و تجارت می‌توانند ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت خود را کارت اعتباری بگیرند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: بانک ملی پرداخت تسهیلات به دارندگان سهام عدالت را آغاز کرده بود.

ثبت نام متقاضیان کارت اعتباری سهام عدالت درسامانه های تعیین شده

وی ادامه داد:اما اخیراً بعد از گذشت چندماه، از امروز آمادگی وجود دارد که بر بستر غیرحضوری در بانک ملی، تسهیلات برای دارندگان سهام عدالت پرداخت شود.

موسوی خاطر نشان کرد: مردم برای دریافت این تسهیلات نیاز به مراجعه به شعب این بانک ندارند و متقاضیان صرفاً با ارسال مدارک هویتی از جمله شناسنامه و کارت ملی خود در سامانه طراحی شده، می‌توانند درخواست خود را ثبت کنند.

وی ادامه داد: پس ازارسال درخواست و در کمترین زمان ممکن  پس از دو تا سه روز کاری، متقاضیان می توانند کارت اعتباری خود را دریافت کنند.

بازپرداخت تسهیلات سهام عدالت در سه سال و با سود 18 درصد

نماینده وزارت اقتصاد ضمن اعلام اینکه “بازپرداخت این تسهیلات سه‌ساله است”، اظهار کرد: نرخ در نظر گرفته شده برای این تسهیلات18 درصد است، اما اگر مصرف‌کننده آخر هر ماه تسویه کند، هیچ سودی از او هم گرفته نمی‌شود.

موسوی ضمن اشاره به متغیر بودن میزان اقساط تصریح کرد: ارزش کارت‌های اعتباری 50 یا 60 درصد میزان دارایی سهام عدالت افراد است .

وی تصریح کرد: سازمان بورس می‌تواند سهام عدالت را به‌عنوان وثیقه بگذارد، از این رو پرداخت این تسهیلات نیاز به ضامن ندارد.

تامین نیازهای اساسی و خرد دارندگان سهام عدالت از طریق کارت اعتباری

این مقام مسوول خاطر نشان کرد: شبکه بانکی تلاش کرد خدماتی برای دارندگان سهام عدالت طراحی کند تا بتوانند نیاز‌های اساسی‌ و خردشان را مبتنی بر دارایی‌شان برطرف کنند.

وی در ادامه گفت: از این رو همه کسانی که سهام عدالت دارند، می‌توانند درخواست خود را برای دریافت تسهیلات به‌صورت غیرحضوری از درگاه‌ها‌ی تعیین‌شده ارسال کنند.

موسوی اعلام کرد: برای دریافت کارت اعتباری و استفاده از این تسهیلات، نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها نیست.

اعطای کارت اعتباری سهام عدالت از سوی دو بانک ملی و تجارت

وی ضمن اشاره به این موضوع که بانک‌های ملی و تجارت کارت های اعتباری را اعطاء می کنند گفت: متقاضیان در بانک ملی از طریق سامانه ایوا و در بانک تجارت از طریق سامانه زمرد برای ثبت تقاضای خود اقدام کنند.

وی تأکید کرد: فعلاً دو بانک آماده ارائه این خدمات هستند و در روز‌های آتی برای سایر بانک‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این مقام مسوول ادامه داد: ضمن اینکه کسانی هم که در این دو بانک حساب ندارند، می‌توانند با افتتاح حساب از این تسهیلات استفاده کنند.

اعطای کارت اعتباری سهام عدالت ظرف یک هفته

نماینده وزارت اقتصاد یادآور شد: مدارک مورد نیاز مدارک هویت‌سنجی است و بر اساس هماهنگی‌ها با سازمان بورس، این کارت‌ها حداکثر ظرف یک هفته قابل استفاده خواهد بود.

موسوی ادامه داد: تمهیداتی در نظر گرفته شده است که از کارت فیزیکی هم استفاده نشود و خرید از طریق کیوآرکد انجام شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *