به گزارش برات‌ نیوز به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، برای اولین بار در کشور، در مرداد ماه سال جاری از سرویس پرداخت تسهیلات به صورت غیرحضوری رونمایی شد. محمدعلی محمودزاده، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد در این رابطه گفت: سرویس نشان بانک، سرویس جدیدی از اپلیکیشن ایوا است که کاربران به کمک آن می‌توانند در یک فضای مجازی، حضور در شعبه بانک را تجربه کرده و امور بانکی خود را به راحتی مدیریت کنند. یکی از ویژگی‌های این سرویس کارت اعتباری سهام عدالت است.

وی در ادامه افزود: به لطف این سرویس کاربر می‌تواند اموری نظیر ثبت امضای الکترونیک، پرداخت تسهیلات، صدور کارت اعتباری الکترونیک، افتتاح حساب، صدور دسته چک، دریافت شبا، مشاهده موجودی و دریافت صورتحساب آن، مسدودی کارت، مشاهده آنلاین نرخ ارز و غیره را غیرحضوری و به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای هفته در اپلیکیشن ایوا انجام دهد.

محمودزاده همچنین گفت: در این سرویس می‌توان با ثبت مشخصات هویتی و اطلاعات شخصی و احراز هویت از طریق چهره، درخواست ثبت امضای الکترونیک داده شود، بعد از استعلام از مرکز صدور گواهی الکترونیکی، امضا دیجیتال برای کاربر فعال می‌شود و می‌تواند از آن برای تمام خدماتی که نیاز به امضا الکترونیکی دارند، از جمله دریافت تسهیلات، فعال کردن کارت اعتباری، و… به صورت غیرحضوری استفاده کند. البته بحث امضای الکترونیک اتفاق تازه‌ای نیست؛ اما این قابلیت در اپلیکیشن ایوا این تفاوت را دارد که از نظر حقوقی انکارناپذیر است. همین موضوع این بستر را برای اپلیکیشن ایوا فراهم می‌کند که تمامی فعالیت‌های بانکی را به صورت الکترونیک و بدون نیاز به فرد انجام دهد.

وی در رابطه با اعطای تسهیلات به دارندگان سهام عدالت نیز مواردی را خاطرنشان کرد و گفت: افرادی که یارانه خود را از طریق بانک ملی دریافت می‌کنند، می‌توانند از طریق سرویس جدید در اپلیکیشن ایوا، کارت اعتباری خود را فعال کنند که این کاربران بیش از ۵ میلیون حساب نزد بانک ملی دارند.

مدیرعامل پرداخت الکترونیک سداد همچنین اعلام کرد: از این پس کاربران در فروشگاه‌های زنجیره‌ای مثل رفاه و افق کوروش می‌توانند با کمک اپلیکیشن ایوا پرداخت‌های خود را انجام دهند. روش کار به این صورت خواهد بود که صورت‌حساب توسط اپراتور فروشگاه‌های مذکور به صورت QR بارکد درمی‌آید و خریدار از طریق اپ ایوا و اسکن صورت‌حساب توسط گوشی تلفن همراه می‌تواند پرداخت را انجام داده و دیگر نیازی به کارت بانک فیزیکی نخواهد بود.

محمودزاده در ادامه سخنان خود افزود: از دیگر سرویس‌های موجود در نشان بانک، می‌توان به سرویس”دریافت تسهیلات کرونا” مختص بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا اشاره کرد. لیست این بنگاه‌ها از سوی مراجع مسئول به بانک ملی ارائه خواهد شد.

وی همچنین گفت: صاحبان بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند به کمک این امکانات و با وارد کردن کد ملی به همراه کد کارگاه خود درخواست وام کرده که بعد از تایید، تسهیلات در بازه ۲۴ ساعته به حساب آن‌ها واریز خواهد شد، برای دریافت این تسهیلات به امضای دیجیتال نیاز بود که حالا امکان آن فراهم شده است.

بد نیست بدانید که توسط اپلیکیشن ایوا خدماتی مانند امکان دریافت شماره شبا بر اساس شماره حساب، بازپرداخت تسهیلات بانک ملی، امکان انتقال وجه شتابی و دریافت موجودی حساب از تمامی کارت‌های بانکی عضو شتاب انجام‌پذیر بوده و همچنین قرار است خدماتی چون دریافت نرخ آنلاین ارز، صورتحساب کارت، خدمات چک و افتتاح حساب به زودی در این اپلیکیشن فعال شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *