شاخص کل بورس تهران پس از روند کاهشی چند روز گذشته سرانجام سیر صعودی را در پیش گرفت و به کانال یک میلیون و 800 هزار واحد بازگشت.

به گزارش برات نیوز، بورس در معاملات صبح به سمت بالا برگشت؛ با اینکه دقایقی بورس تهران به زیر حمایت مهم یک میلیون و 800 هزار واحد رسیده بود، اما در ادامه، شاخص توانست خود را بازیابی کند و کانال 1800 هزار را حفظ کند..

تا اینجا شاخص به کمک رشد قابل توجه شستا و فولاد، در مرز روز گذشته یعنی یک میلیون و 813 هزار واحد حفظ شده است. امروز، امید بورس‌بازان به این کانال بسته شده بود.

شاخص کل در در ابتدای نیمه دوم امروز بیش از 1490 واحد رشد کرد،ارزش معاملات هم تا ساعت یک امروز به 15 هزار میلیارد تومان نزدیک شده است.

البته شاخص هم وزن در بورس هنوز وضعیت قرمز دارد و ریزش بازار بورس باز هم وجود دارد اما در شاخص هم وزن به همه شرکت ها وزن یکسانی داده می شود در نتیجه اگر شاخص هم وزن مثبت شود یعنی تعداد بیشتری از شرکت ها در بورس مثبت هستند.

اما وقتی شاخص منفی است به این معنا است که اگرچه سهام های شرکت های خیلی بزرگ در بورس مثبت هستند اما تعداد زیادی از شرکت ها ( با حجم کوچک و متوسط) منفی هستند.

بیشتر بخوانید: افت بورس، ادامه دار خواهد بود؟

نگران رفتار هیجانی سهامداران هستیم

عضو شورای عالی بورس گفت: سیاست گذاران بازار سرمایه، نگران ریزش های موقتی بازار نیستند؛ آنچه سیاست گذاران را نگران می کند، رفتارهای هیجانی برخی سهامداران خُرد در ایجاد صف های فروش بی منطق است.

سعید اسلامی بیدگلی درباره وضعیت این روزهای بازار سرمایه اظهار داشت: طی یک سال گذشته، بازار سرمایه به طور کلی دارای اهمیت زیادی هم در بُعد اقتصاد کلان و هم در بُعد اقتصاد خانوار شده است؛

در این یک ساله، تعداد زیادی از افراد به عنوان سرمایه گذار و سهامدار وارد بورس شده و منابع مالی خود را وارد بازار سرمایه کرده اند.

وی ادامه داد: عمده سرمایه گذاران به ویژه آنهایی که زودتر وارد بازار شده اند به سودهای خوبی هم دست یافته اند همین موضوع سبب شد تا سرمایه گذاران جدیدتر نیز به شوق اینکه ارزش پول خود را از دست ندهند، وارد بازار سرمایه شوند.

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری افزود: با این حال، به طور مرتب به ویژه از پایان اردیبهشت به این طرف، کارشناسان بازار سرمایه و برخی نمایندگان مجلس و مسئولان در خصوص اضافه قیمت سهام برخی نمادهای صنعتی و احتمال ریزش بازار بورس، هشدارهایی داده بودند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *