میزان قابل توجهی کانتینرهای قطعات خودرو در گمرکات مانده که باعث شده خودرو‌های ناقص کف کارخانه بیش از اندازه باشند.

به گزارش برات نیوز، این روزها شاهد تصاویر مختلفی از پارکینگ خودروسازان کشور هستیم که مملو از خودروهای ناقص است، خودروهایی که مشکل یک یا ۲ قطعه دارند و در صورت تکمیل می توانند با عرضه، باعث کاهش التهابات در بازار خودرو شوند.

به گفته نمایشگاه داران خودرو یکی از اصلی ترین مشکلات گرانی خودرو، عدم عرضه خودرو توسط کارخانه به بازار است که اگر تولیدی ها به بازار عرضه شود، باعث کاهش قیمت ها خواهد شد.

 همچنین خودروهایی که کف کارخانه هستند عمدتا مشکل کمبود قطعه و نداشتن برخی قطعات مانند چراغ، رودری و قطعات های تک دارند.  

کانتینرهای قطعات خودرو محبوس در گمرک

در همین رابطه، سید مهدی ملت شاهی مدیر خدمات بازرگانی ایران خودرو می گوید: در حال حاضر گمرکات برای ترخیص قطعات دپو شده همکاری دارند اما مقدار قابل توجهی از قطعات در گمرکات مانده است و همین عامل باعث مشکل در تکمیل خودروهای ناقص شده است.

او با تاکید بر اینکه ماندگاری قطعات و مجموعه‌های خودرویی در گمرک طبق روال معمول است، گفت: مواد اولیه مانند ورق آهن آلات خاص و قطعاتی مانند کاتالیست و سیستم‌های الکترونیک خودرو از جمله محموله‌های ایران خودرو است که در حال ترخیص از گمرکات اجرایی کشور هستند.

این محموله‌ها شامل ۲۱۰ بارنامه متعلق به کانتینرهای قطعات خودرو بدون احتساب تامین کنندگان داخلی، در حال تخصیص ارز به صورت نیمایی یا استفاده از سامانه جامع تجارت هستند.

ملت شاهی تصریح کرد: هر چقدر فرآیند ترخیص کالا سرعت یابد، تولید ایران خودرو نیز با ظرفیت بالاتری ادامه می‌یابد که سبب افزایش عرضه خودرو به بازار، اجرای تعهدات معوق و در نتیجه رضایت بیشتر مشتریان خواهد شد.

او در خصوص میزان کانتینرهای قطعات خودرو که در گمرکات مانده است، گفت: در حال حاضر حدود ۹۰۰ کانتینر در گمرکات مانده و منتظر ترخیص آنها هستیم.

بیشتر بخوانید: 1500 خودرو دپو شده‌ای که در گمرک ماندگار شد

8 میلیون تن کالا در گمرکات

بر اساس این گزارش به گفته رئیس کل گمرک، ۸ میلیون تن کالا در اماکن گمرکی کشور موجود است که سه و نیم میلیون تن از این کالا‌ها مربوط به کالا‌های اساسی و سه و نیم میلیون تن هم مربوط به کالا‌های غیر اساسی و مواد اولیه و واسطه‌ای تولید می شود و یک میلیون تن کالا و مواد اولیه در قالب مواد کانتینری است.

کالا‌های اساسی به دو گروه تقسیم می‌شوند که بخشی از آن‌ها دارای ارز ترجیحی هستند و چنانچه واردکننده تمایل به ترخیص کالا قبل از تامین ارز داشته باشد می‌تواند با تعهد سه ماهه بانک مرکزی ۵ قلم کالا را بدون کد رهگیری ترخیص کند.

میراشرفی با بیان اینکه این وارد کنندگان مشمول ارز ترجیحی می‌شوند افزود: برخی کالا‌هایی که مشمول ارز ترجیحی نمی‌شوند، با ارز نیمایی ترخیص می‌شوند، اما در اولویت اول دریافت ارز نیمایی قرار می‌گیرند. 

به گفته وی حدود کمتر از ۳ هزار خودرو در گمرکات باقی مانده  است که این خودرو‌ها دارای پرونده رسیدگی در محاکم قضایی هستند و هر زمان که تعیین تکلیف شوند، یا ترخیص می‌شوند یا تشریفات متروکه برای آن‌ها اجرا می شود و به سازمان اموال تملیکی می‌روند.

او افزود: خودرو‌های بالای ۲ هزار و ۵۰۰ سی‌سی و خودرو‌های ساخت طرف‌های ممنوع‌المعامله اصلاً وارد نشدند. این خودرو‌ها اگر وارد شوند یا به نفع دولت ضبط می‌شود و یا این که واردکننده می‌تواند خودرو را مرجوع کند.

این روز‌ها شاهد کاهش تولید هستیم و اگر به قطعه سازان رسیدگی نشود، خط تولید تمام قطعه سازی‌ها متوقف خواهد شد که به صنعت خودروسازی ضرر می‌زند.

البته این اتفاق شاید بهانه ای باشد که صنعت ناقص و پر خطای خودروسازی کشور یا به سمت تعطیلی رود تا کمتر شاهد آسیبهای جبران ناپذیر آن باشیم یا منجر به تغییر در قوانینی شود که به اصلاح و بازسازی این حوزه بیانجامد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *