درحالی که 3 کانتینر تخم مرغ ترکیه ای در تهران متوقف شد، مسوولان فاسد بودن این تخم مرغ ها را به عنوان دلیل توقف و ضبط کانتینرها عنوان کردند.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که این 3 کانتینر تخم مرغ ترکیه‌ای در تهران با دستور نامه دامپزشکی استان تهران متوقف شده و با ورود بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ناحیه ۲۲ ( جرایم اقتصادی)  ضبط شد.

با توجه به اهمیت سلامت محصولات غذایی وارداتی به کشور، مسوولان سعی دارند تا به درستی موضوع سالم بودن و تاریخ محصولات وارداتی را بازرسی کنند.

ضرورت بررسی سلامت مواد غذایی وارداتی به کشور

از اینرو هرگونه واردات مواد غذایی به طور جدی بازرسی شده و در صورت مشکل دار بودن آن محموله متوقف می شود.

درهمین راستا، مدیرکل دامپزشکی استان تهران درباره کانتینرهای ترکیه ای خاطر نشان کرد:

 2 کانتینر تخم مرغ ترکیه‌ای کپک زده بودند و یک کانتینر آن تطابق بین تاریخ تولید و انقضا نداشت، از این‌رو مانع ورود آن به تهران شدیم.

سه کانتینر تخم مرغ ترکیه ای موجود در انبار شرکت پشتیبانی امور دام تهرانپارس ضبط و ترخیص آن منوط به بررسی و موافقت سازمان غذا و دارو شد.

توقیف 3 کانتینر تخم مرغ کپک زده و تاریخ گذشته

سیدعلی بابایی ضمن اشاره به دلایل توقف واردات 3 کانتینر تخم‌مرغ از ترکیه، گفت:

سه کانتینر محموله تخم‌مرغ شرکت مهرآسای گلپایگان وارد گمرک شد که 2 تا از این کانتینرها به علت کپ‌زدگی و یکی از آنها به علت عدم تطابق تاریخ تولید و انقضا مانع توزیع آن شدیم.

وی ادامه داد: این محموله توقیف شده است تا از سوی بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ناحیه 32 ( جرایم اقتصادی) تعیین تکلیف شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: سازمان دامپزشکی کشور مانع توزیع این محموله برای مصرف خانوارها شده است.

بررسی و رصد سلامت محموله در گمرک

مدیرکل دامپزشکی استان تهران  درباره این که آیا محموله‌های وارداتی قبل از ارسال به مقصد سلامت آنها تایید می‌شود؟ گفت:

 این مسئله به اظهار صاحب کالا ارتباط دارد اگر اظهار در مرز انجام دهد در همانجا سلامت محموله رصد می‌شود اما اگر اظهار را ترانزیت کند محموله به گمرک شهریار می‌آید و در آنجا سلامت محموله تایید یا رد می‌شود.

سیدعلی بابایی همچنین خاطر نشان کرد:

 تردید نکنید نظارت سازمان دامپزشکی روی تمام محموله‌های وارداتی اعمال خواهد شد و کالا اجازه واردات محموله‌های غیربهداشتی را نمی‌دهیم.‌

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *