افول محرک‌های مالی موجب شده است که آمریکا با کاهش سرعت رشد شغلی مواجه شود.رشد اشتغال در ماه اگوست نسبت به ماه‌های قبل کند شد و با افول محرک‌های مالی کمتر هم شد. 

به گزارش برات نیوز  رشد اشتغال در آمریکا با توقف کمک های مالی دولت کند شد که بهبود اقتصاد این کشور از رکود ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا را تهدید می‌کند.

نرخ کاهشی رشد شغلی

تقریبا یک پنجم از مشاغل گزارش شده توسط وزرات کار در روز جمعه مربوط به استخدام موقت دولت برای سرشماری سال 2020 بودند. در حالی که نرخ بیکاری ماه پیش به زیر 10 درصد رسیده اما نرخ رشد مشاغل کاهش یافته است.

گزارش وزارت کار آمریکا در شرایطی امروز منتشر می‌شود که شرکت های این کشور از حمل و نقل گرفته تا شرکت های صنعتی و تولیدی، تعداد زیادی از کارکنان خود را اخراج کرده یا به مرخصی اجباری فرستاده اند. این آمار بر کاخ سفید و کنگره آمریکا برای آغاز مذاکرات درمورد یک بسته کمک مالی دیگر فشار می آورد و یک دست آویز سیاسی برای دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان دو ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود.

مرحله ناامید کننده بازار کار آمریکا

لیدیا بوسور ، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در اقتصاد آکسفورد در نیویورک ، گفت: “بازار کار به مرحله ناامیدکننده ای با سرعت کم رسیده است.” ” یك نفر از هر دو كارگر اخراج شده هنوز بیكار است و كنگره قادر به تصویب كمك های مالی فوری مورد نیاز نیست ، رشد شغلی كندتر شده و این ناپایدار خطری قابل توجه برای اقتصاد است.”

اشتغال در ماه جولای 1.763 میلیون نفر و در ژوئن 4.791 میلیون افزایش یافته بود. اشتغال دولت با ثبت 238000 کارگر موقت برای سرشماری ده ساله به 344،000 نفر افزایش یافت. تحقیقات رویترز از اقتصاددانان نشان می دهد تعداد مشاغل در بخش غیر کشاورزی 1.4 میلیون در ماه قبل افزایش داشته است.

اشتغال در بخش فراغت و گردشگری به 174،000 شغل افزایش یافته است ، اما استخدام این بخش در ماه ژوئن و جولای که به ترتیب 2.0 میلیون و 621،000 شغل بود، نسبت به ماه اخیر رقم کاهشی داشته است. اشتغال در بخش تولیدی 29،000 و و در بخش ساخت و ساز به  16،000 شغل افزایش یافت.

سطح اشتغال در آمریکا هنوز هم 11.5 میلیون کمتر از قبل از بحران کروناست. رشد اشتغالی که اخیراً ایجاد شده مربوط به کارگرانی است که به مرخصی فرستاده شده یا موقتا از کار بیکار شده بودند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *