با کاهش قیمت ارز در بازار و کاهش قیمت چند میلیونی قیمت سکه فعالان بازار سکه و طلا از کاهش تقاضا برای خرید سکه خبر می دهند.

به گزارش برات نیوز، همزمان با کاهش قیمت ارز قیمت سکه نیز در بازار نسبت به روزهای قبل با کاهش همراه شده و دیگر تقاضا و انگیزه‌ای برای خرید طلا و سکه در بین مردم وجود ندارد و بازار در رکود به سر می برد.

فعالان بازار طلا و سکه اظهار داشتند: با کاهش قیمت ارز از کانال 26 هزار تومان به کانال 25 هزار تومان، در بازار امروز قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۱۳۱ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان است.

بیشتر بخوانید: روند نزولی نرخ طلا و سکه

 همچنین در بازار داخلی امروز قیمت طلای 18عیار هر گرم یک‌میلیون و 131 هزار تومان، قیمت دلار 25 هزار و 400 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 11 میلیون و 800 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 11 میلیون و 400 هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 6 میلیون و 200 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 4 میلیون و 200 هزار تومان و سکه گرمی 2 میلیون و 250 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و 131 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 509 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 900 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

بازار طلا و سکه متاثر از قیمت ارز

باید توجه داشت که بازار سکه و طلا متاثر از قیمت ارز است و با افزایش و یا کاهش قیمت دلار قیمت طلا و سکه نیز بالا و پایین می شود.

داستان کاهش و یا افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر بازهم تکرار شد ولی خیلی دوام نداشت چراکه دلار نیز از کانال 26 هزار تومان به کانال 25 هزار تومان بازگشت.

این درحالی است که بانک مرکزی تلاش می کند با تقویت عرضه در بازار به تقاضاهای ارزی پاسخ دهد .

همچنین برهمین اساس نیز تداوم عرضه‌های روزانه ارز در سامانه نیما و بازار متشکل ارزی موجب شده تا نیاز ارزی بازار پاسخ داده شود و دیگر به مانند قبل شاهد نوسانات لحظه ای در بازار نباشیم.

اما نکته قابل تامل اینجاست که در مقاطعی حساس انتشار برخی اخبار سیاسی موجب می شود تا جو روانی بازار تغییر کند و قیمت ارز افزایشی شود.

کاهش قیمت ارز در بازار

‌بازار ارز هم امروز با کاهش چشمگیری  همراه شده به طوری که هم اکنون قیمت دلار که صبح دیروز 25 هزار و 850 تومان قیمت خورده بود الان با قیمت 25 هزار و 400 تومان بفروش می رسد.

برهمین اساس در بازار آزاد، قیمت یورو 30 هزار و 800 تومان و درهم امارات 7 هزار و 80 تومان اعلام شده است.

بر اساس این گزارش در صرافی‌های بانکی نیز قیمت‌ها نسبت به دیروز کاهشی است؛ به نحوی که فروش دلار 25 هزار و 450 تومان و قیمت خرید دلار نیز با اختلاف 1000تومانی نسبت به قیمت فروش، 24 هزار و 450 تومان تعیین شده است.

قیمت فروش یورو نیز معادل 31 هزار و 200 تومان و قیمت خرید یورو نیز 30 هزار و 200 تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *