به دنبال شیوع بیماری کرونا و انلاین شدن بسیاری از خدمات و کسب و کارها، مجلسی ها تصمیم دارند تا کاهش قیمت خرید اینترنت را اجرایی کنند.

به گزارش برات نیوز، با توجه به افزایش میزان مصرف اینترنت برای تمام خانوارهای کشور به دلیل شیوع بیماری در زمینه آموزش آنلاین، کسب و کار آنلاین و ارائه خدمات آنلاین، نمایندگان مجلس تصمیم دارند تا هزینه های خرید اینترنت را کاهش دهند.

درحالی که کرونا شرایط اقتصادی تمام دنیا را درگیر خود کرده و بسیاری از فعالان اقتصادی را تا مرز ورشکستگی پیش برده اما بودند فعالان و یا کسب و کارهایی که در شرایط کرونایی فعالیت خود را رشد و توسعه دادند و موفقیت های بسیاری را کسب کردند.

بیشتر بخوانید: تاثیر مخرب فیلترینگ بر افت کیفیت اینترنت

در همین راستا، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: ما در مجلس بدنبال این هستیم که هزینه‌های خرید اینترنت را کاهش داده و موانع بر سر راه کسب و کار منطقی و آبرومند را برطرف کنیم و فضای مجازی را برای خانواده و صاحبان کسب و کار سالم‌سازی و ایمن کنیم.

ایمن سازی فضای کسب و کار با کاهش قیمت خرید اینترنت

سیدعلی یزدی‌خواه ضمن اشاره به تاکید نمایندگان مجلس بر تقویت کسب و کارهای مبتنی بر فضای مجازی اظهار داشت: باید تلاش کنیم شرایط لازم برای کسب و کارهای سالم اینترنتی فراهم و این شیوه از کسب درآمد توسعه یابد.

وی ضمن اشاره به برنامه مجلس برای کاهش قیمت خرید اینترنت ادامه داد: البته این کسب و کارها خطرات خاص خود را نیز دارد اما به لحاظ صرفه‌جویی در وقت و هزینه تمام‌شده کالا دارای مزیت است.

باید توجه داشت که پرداخت‌های به‌هنگام باعث می‌شود گردش مالی تولیدکننده و مصرف‌کننده افزایش یابد.

وی افزود: البته ممکن است مشکلاتی نیز در فضای کسب و کارهای اینترنتی شاهد باشیم از جمله اینکه اجناس ارسالی با آنچه سفارش داده شده تطابق نداشته باشد و درصد کمی سوءاستفاده هم صورت گیرد.

ضرورت نظارت پلیس فتا و دادستانی بر فضای مجازی

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اشاره به آلوده بودن فضای مجازی گفت : با توجه به انجام اقدامات غیراخلاقی، غیرقانونی و خارج از عرف در فضای مجازی، پلیس فتا و دادستانی باید نظارت جدی بر این فضای مجازی داشته باشند.

به گفته یزدی خواه موضوع کاهش قیمت خرید اینترنت برای خانوارها هم درحال بررسی است.

وی از آمادگی مجلس برای اصلاح یا وضع قانون جدید در حوزه فضای مجازی خبر داد و افزود: نمایندگان مجلس بخصوص کمیسیون فرهنگی آمادگی لازم برای کمک به مجریان نظارتی عرصه فضای مجازی را دارند.

تلاش مجلسی‌ها برای مقابله با فعالیت سایت‌های شرط بندی

یزدی‌خواه با انتقاد از بروز و ظهور سایت‌های شرط‌بندی‌ و بازی‌های غیرمشروع، گفت: ما در این زمینه نیز بدنبال اصلاح امور بوده و به دستگاه اجرایی کمک می‌کنیم تا ازفعالیت غیرقانونی این سایت ها جلوگیری شود.

وی یادآور شد: به طور کلی مبادلات الکترونیکی و  خرید کالا و خدمات به صورت غیرحضوری در کشور در حال گسترش است و بعد از کرونا نیز همین شیوه تداوم خواهد داشت به همین دلیل ما کاهش قیمت خرید اینترنت را در دستور کار قرار داده ایم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درادامه گفت: به همین جهت ما در مجلس بدنبال این هستیم که کاهش قیمت خرید اینترنت را کاهش دهیم و موانع بر سر راه کسب و کار منطقی و آبرومند را برطرف کنیم و فضای مجازی را برای خانواده و صاحبان کسب و کار سالم‌سازی و ایمن کنیم.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *