رییس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور اعلام کرد: سازمان بسیج اصناف  با کاهش قیمت ماسک سه لایه نیمه صنعتی موافقت کرده است.

به گزارش برات‌نیوز به نقل از بسیج اصناف کشور، غلامرضا حسن پور اعلام کرد: در جریان جلسه هفته گذشته ستاد لجستیک کرونای وزارت صمت، سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور موافقت خود را جهت کاهش قیمت ماسک سه لایه نیمه صنعتی در واحدهای صنفی و جهادی از ۱,۵۰۰ تومان به ۱,۳۰۰ تومان برای مصرف‌کننده اعلام کرد.

وی همچنین تصریح کرد: نرخ‌های جدید قیمت ماسک به تمام تولیدکنندگان ابلاغ شده است.

بیشتر بخوانید: روزانه 4 میلیون ماسک نیاز است

گفتنی است روزانه بیش از ۱۶ میلیون ماسک سه لایه در تولیدی‌های ماسک سراسر کشور تحت نظارت سازمان بسیج اصناف تولید می‌شود.

از امروز نیز 12 میلیون ماسک برای تأمین نیاز داروخانه‌ها به سازمان غذا و دارو تحویل داده شد.

بهبود تامین ماسک وزارت بهداشت

بر اساس این گزارش بنا به اعلام مسوولان وزارت بهداشت طی هفته جاری، روزانه به 4 میلیون تولید ماسک درکشور نیاز است که حال با این اقدام تامین ماسک داخل بهبود خواهد یافت.

در این راستا مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت مصرف کنندگان با بیان اینکه وزارت بهداشت روزانه به ۴ میلیون تولید ماسک نیاز دارد، گفته است : گشت مشترک نظارت بر توزیع ماسک در داروخانه ها انجام می شود.

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره وضعیت تامین ماسک کشور و نظارت بر توزیع این محصول بهداشتی در روزهای کرونایی در بازار، افزود: با توجه به تصمیماتی که اتخاذ شده، وظیفه تامین، توزیع و عرضه انواع ماسک از ابتدای شهریور ماه به سازمان حمایت محول شده است.

وی گفت: هر کدام از شرکت‌های تولیدکننده اگر متناسب با مواد اولیه دریافت شده، ماسک تولید نکنند و یا آن را به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل ندهند، سهمیه متعلق به آنان قطع می‌شود و پرونده آن‌ها به مراکز قضایی ارسال خواهد شد و البته از طرفی واحدهای دیگر جایگزین واحدهای خاطی خواهند شد.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *