امروز دوشنبه بیست و یکم مهر 99 برای دومین بار متوالی شاهد کاهش قیمت نفت جهانی هستیم.

به گزارش برات‌نیوز به نقل از رویترز، بلاخره بعد از فروکش کردن طوفان دلتا تولیدکنندگان آمریکایی فرایند تولیدات خود را آغاز کرده و اعتصاب کارکنان صنعت نفت نروژ نیز پایان یافته است. 

بر این اساس قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 35 سنت برابربا 0.82 درصد کاهش به 42 دلار و 50 سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا نیز با 33 سنت برابربا 0/81 درصد کاهش 40 دلار و 27 سنت گزارش شد.

قیمت نفت شاد در هفته گذشته افزایش 9 درصدی را تجربه کرد که می‌توان لقب بیشترین رشد هفتگی را از ماه ژوئن تاکنون به آن داد.

بیشتر بخوانید: تعطیلی میادین نفتی نروژ

کاهش قیمت نفت جهانی درحالی‌ست که جمعه گذشته، بعد از توافق شرکت‌های نفتی نروژ و پایان اعتصاب‌ها، قیمت نفت سیر نزولی خود را اغاز کرد.

مایکل مک کارتی، تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی در رابطه با این موضوع اظهار کرد: «نگرانی ها از کاهش عرضه سبب شد تا در هفته گذشته قیمت نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت شاهد رشد خوبی باشد.

با توجه به اینکه فصل طوفان های گرمسیری در آمریکا تازه شروع شده، احتمال اینکه قیمت ها بالا بماند وجود دارد.»

روز یکشنبه نیز طوفان دلتا که در 15 سال اخیر بزرگ‌ترین ضربه را به فعالیت‌های تولید انرژی فراساحلی در خلیج مکزیک وارد کرده بود فروکش کرد.

پس از آن در همان روز کارگزان به سکوهای حفاری بازگشتند و شرکت توتال فعالیت پالایشگاه 225 هزار بشکه خود در تگزاس را از سر گرفت.

این درحالی‌ست که به دلیل قطع برق براثر طوفان دلتا، فعالیت خط لوله کولونیال، بزرگترین خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در آمریکا متوقف شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *