با کاهش قیمت 100 هزار تومانی سکه نسبت به روز پنجشنبه قیمت سکه طرح جدید به 10 میلیون و 800 تومان رسید و همچنان روند کاهش قیمت سکه ادامه دارد.

به گزارش برات نیوز، در حالی که انس جهانی طلا با کاهش قیمت همراه بوده،بازار شاهد کاهش قیمت سکه بعد از چند ماه  به کانال 10 میلیون تومان بود و امروز هشتم آذر ماه جاری با کاهش 100 هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به قیمت 10 میلیون و 800 هزار تومان معامله شد.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروزهشتم آذرماه با افت ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه گذشته با سقوط به کانال ۱۰ میلیون تومانی پس از ماه ها، ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

بر اساس این گزارش،سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش قیمت 100 هزار تومانی به ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید، اما سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر قیمت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین قیمت نیم سکه بهار آزادی با ۵۰ هزار تومان کاهش برابر با پنج میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ربع سکه بدون تغییر قیمت چهار میلیون تومان و سکه یک گرمی نیز بدون تغییر قیمت دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ارزش داشت.

کاهش قیمت 100 هزا تومانی سکه و روند نزولی متاثر از نرخ ارز

در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک ‌میلیون و ۴۳ هزار تومان و هر مثقال طلا به بهای چهار میلیون و ۵۲۰ هزار تومان فروخته شد.

انس جهانی طلا نیز امروز با کاهش نسبت به روز پنجشنبه گذشته به قیمت یک‌هزار و ۷۸۷ دلار و ۸۵ سنت معامله شد.

روند نزولی قیمت سکه و طلا طی دو هفته اخیر متاثر از بازار ارز ادامه داشته و نوسان ارزی و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار طلا نیز تاثیر گذاشت. 

برخی از کارشناسان حوزه بازار ارز معتقدند که حضور پرقدرت بازارساز، تقویت عرضه اسکناس در بازار متشکل ارزی به منظور مدیریت نوسان نرخ ارزو کاهش ریسک های برون زا از جمله عوامل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار شده و متاثر از این بازار نرخ طلا و سکه نیز روند نزولی را در پیش گرفته است .

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *