به گزارش برات‌نیوز، عبدالهاشم حسن نیا، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور در رابطه با کاهش میزان مسافرت جاده‌ای گفت: اقتصادی کردن صنعت حمل ونقل از سیاست‌های اصلی وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای محسوب می‌شود.

وی در جمع اصناف حمل‌و‌نقل استان اصفهان ضمن بررسی دغدغه‌ها و مشکلات صنعت حمل ونقل کالا و مسافر استان اصفهان به عنوان یکی از استان‌های مهم حمل و نقلی کشور گفت: تلاش وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور اقدام برای اقتصادی کردن صنعت حمل ونقل و معیشت رانندگان فعال در این حوزه است.

او در همین نشست به وضعیت خاص صنعت حمل‌ونقل مسافر کشور در شرایط شیوع کرونا اشاره کرد و اظهار داشت: ضریب اشغال مسافر در ناوگان حمل‌ونقل عمومی مسافر در حالت عادی ۶۰ درصد بود. حالا با شیوع بیماری کرونا و کاهش مسافران این مقدار به ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

حسن نیا در رابطه با پیگیری برای کاهش ضرر و زیان وارده به صنعت حمل‌ونقل مسافر نیز سخنانی ایراد کرد و گفت: پیگیر تحقق قول‌های دولت مبنی بر ارائه تسهیلات کم بهره به این قشر هستیم. 

وی همچنین به نقش مهم فعالین صنعت حمل‌ونقل کالا در زمان شیوع کرونا اشاره کرد: از زمان شیوع این بیماری به ویژه در روزهای اولیه شرایط سختی بر اقتصاد کشور حاکم بود اما با این وجود  قشر پرتلاش راننده از هیچ تلاشی برای جابجایی مسافران و به خصوص کالاهای ضروری و اصلی مردم دریغ نکرده است.

حسن‌نیا از لزوم نوسازی ناوگان مسافربری در کشور گفت و اضافه کرد: ۳۶۵  هزار دستگاه خودروی سبک و سنگین که شامل انواع تریلر، کامیون، اتوبوس، مینی بوس و سواری می‌شوند، در کشور هست که بیش از ۶ هزار دستگاه از انواع ذکر شده بالای ۵۰ سال قدمت دارند اما با این وجود همچنان در سطح جاده‌ها تردد می‌کنند.

حسن‌نیا همچنین گفت: سالانه بالغ بر ۳۰ میلیون بارنامه در کشور صادر می‌شو. خدمات این نهاد در ابعاد مختلف فراز و نشیب داشته اما به صورت کلی عقب گردی در این زمینه نداشته‌ایم.

معاون وزیرراه و رئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشور نوسازی ناوگان را یکی از دغدغه های اصلی در این بخش برشمرد و گفت: درحال حاضر تلاش می‌کنیم با اجرای راه‌کارهای مناسب بهره‌وری بخش حمل‌ونقل را ارتقا بخشیم. ایمن سازی و ارتقای ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی کشور یکی از اهداف اصلی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده ای‌ست که  در همین زمینه دائما اقدامات مختلفی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *