شرکت توانیر فراخوانی را در جهت افزایش شاخص بهره‌وری انرژی منتشر کرده است. توانیر با انتشار این فراخوان به دستورالعمل‌های سرمایه‌گذاری در طرح‌های بهینه‌سازی مصرف برق پرداخته است. این طرح موجب کاهش هزینه استخراج ارز دیجیتال و افزایش سودآوری این حوزه خواهد شد.

مصطفی رجبی مشهدی این خبر را اعلام کرد و گفت: متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را حداکثر تا پایان وقت اداری روز دوشنبه ۳۱ شهریورماه سال جاری از درگاه اینترنتی ثبت مکاتبات اداری به شرکت توانیر ارسال کنند.

بیشتر بخوانید: بلاتکلیفی ماینرها و سکوت بانک مرکزی

سخنگوی صنعت برق با اشاره به فراخوان شرکت توانیر و این موضوع که صنعت برق از هرگونه همکاری در این زمینه استقبال می‌کند، گفت: براساس این طرح، در ازای سرمایه‌گذاری صورت پذیرفته، معادل انرژی الکتریکی صرفه‌جویی‌شده در طول عمر طرح (حداکثر به مدت ۱۰ سال) گواهی صرفه‌جویی قابل‌انتقال به غیر و همچنین قابل معامله در بورس انرژی به سرمایه‌گذار ارائه خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق افزود: گواهی صرفه‌جویی، قابل تخصیص به تمامی کاربری‌های رایج از جمله استخراج رمزارزهاست که در صورت استفاده، باعث کاهش چشمگیر هزینه‌های استخراج و افزایش سودآوری برای فعالین حوزه استخراج رمزارزها خواهد بود.

جزییات کامل این طرح در پایگاه اینترنتی شرکت توانیر‏ منتشر شده و در دسترس عموم قرار گرفته است.

مدتی پیش نیز وزارت نیرو دستورالعملی را منتشر کرد که طبق آن، باهدف ایجاد شفافیت و فراهم کردن فرصت‌های برابر برای متقاضیان سرمایه‌گذاری در طرح‌های بهینه‌سازی انرژی الکتریکی و همچنین اولویت‌بخشی به فرصت‌های برتر بهینه‌سازی، شرکت توانیر موظف شده است که علاوه بر اطلاع‌رسانی، تمهیدات لازم و بسترسازی مناسب برای اجرایی شدن طرح‌های بهینه‌سازی را انجام دهد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *