بانک و بیمهمنتخب سردبیر

اجرای فاز دوم انتقال بانک سپه به کربنکینگ داتین

کربنکینگ داتین و بانک سپه

پس از نهایی شدن فاز اول مهاجرت، فاز دوم مهاجرت  سامانه بانکی بانک سپه به کربنکینگ داتین اواخر شهریور ماه صورت می‌گیرد.

به گزارش برات نیوز ؛ درفاز دوم مهاجرت سامانه های بانک سپه، بخش تسهیلات و ارز این بانک روی سامانه متمرکز امید قرار می گیرند.

فاز اول مهاجرت سامانه بانک سپه به کربنکینگ داتین و سامانه متمرکز بانکداری امید از اواسط تیرماه جاری اجرایی شد و تمامی سامانه‌های بانک سپه به یکباره به سامانه جامع بانکی امید شامل بانکداری متمرکز، کارت، سوئیچ پرداخت، اینترنت و موبایل بانک و راهکارهای تحلیلی مهاجرت کرد.

مراحل اجرایی این مهاجرت و انتقال از حدود یک سال و نیم پیش آغاز شده و ظرف 24 ساعت در سامانه بانکداری متمرکز امید منتقل شد و طبق دستور مدیرعامل داتین ستادی تحت عنوان ستاد ویژه مدیریت عملیات مهاجرت تشکیل شد تا مراحل اجرایی مهاجرت بانک سپه با هیچ مشکلی مواجه نشود .

به گفته مدیرعامل داتین این نوع مهاجرت که از آن به عنوان bIgBang یاد می کنند یکی از پرریسک ترین روش های مهاجرت است و با مشکلات و سختی هایی همراه است اما از روش های قدمی و به صورت تدریجی خیلی بهتر نتیجه می دهد .

در فاز اول مهاجرت سامانه بانک سپه، حجم بسیار بالایی از داده‌های بانک شامل اطلاعات مرتبط با مشتریان، انواع سپرده‌ها، کارت، چک، گواهی سپرده، تسهیلات مبتنی بر کارت اعتباری و چک‌های چکاوک در بازه زمانی ۱۸ الی ۲۴ ساعت به سامانه جدید منتقل  شد و در پایان این فرایند، خدمات غیرحضوری بانک روی سامانه‌های جدید در دسترس مشتریان قرار گرفت.

همچنین عملیات استقرار و اتصال سامانه‌های جدید به چکاوک، ساتنا، پایا، صیاد، نهاب و سایر سامانه‌های حاکمیتی انجام و مشتریان بانک سپه قادر به انجام تمامی امور بانکی خود شدند .

شرکت داتین  به عنوان پیمانکار این طرح، مهاجرت را از درگاه‌های بیرونی و با اتصال به سامانه‌هایی همچون اپراتورها، ثبت احوال، ثبت اسناد، روزنامه رسمی، گمرک، نظام وظیفه، بانک مرکزی (پایا، سپام، چکاوک، صیاد، مکنا و …) و انتقال دستگاه‌های خودپرداز بانک سپه به سوئیچ خود آغاز کرده بود.

به دنبال اجرای فاز اول این مهاجرت به طور متوسط در هر روز 300 خودپرداز بانک سپه به سوییچ داتین منتقل شد و تا پایان تیرماه جاری تمامی دستگاه های خودپرداز این بانک به سامانه داتین متصل می شوند .

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید