اطلاعات دولت بحرین روز گذشته نشان داد، در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، اقتصاد بحرین ۸/۹% کوچکتر شده است، زیرا این کشور کوچک خلیج فارس همچنان از اقدامات محدودکننده برای مهار ویروس کرونا رنج می‌برد.

به گزارش برات نیوز، محدودیت‌های اعمال شده جهت مهار همه‌گیری ویروس کرونا در بحرین باعث شد اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۸/۹ درصد نسبت به سال قبل کوچک‌تر شود.

کاهش فعالیت های مرتبط با گردشگری

فعالیت در هتل‌ها و رستوران‌ها ۶۱/۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته در همین دوره کاهش یافته است.

دولت بحرین طی بیانیه‌ای اعلام کرد:

«این شرایط  عمدتا به دلیل محدودیت‌های گسترده اعمال شده بر گردشگران، هتل‌ها، رستوران‌ها و سایر فعالیت‌های اقتصادی در کشور است که به خاطر بیماری همه گیر ویروس کرونا اعمال شده ‌است».

بخش نفت اقتصاد این کشور ۳/۲% درصد با قیمت یکنواخت رشد کرده، ولی اقتصاد غیرنفتی ۱۱/۵ درصد سقوط کرده ‌است.

کاهش ۶ درصدی تولید ناخالص داخلی اقتصاد بحرین

موسسه رتبه‌بندی S&P Global Ratings در این باره اعلام کرد تولید ناخالص داخلی واقعی بحرین ۵ درصد در سال جاری میلادی به‌خاطر همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر پایین آمدن قیمت نفت بر مصرف و فعالیت های سرمایه‌گذاری کاهش می ‌یابد.

ولی طبق گزارش این موسسه، چون بحرین یک تولیدکننده کوچک است و مشمول قرارداد کاهش تولید اوپک نمی‌شود، بخش نفت این کشور انتظار نمی‌رود که کاهش یابد.

حرین یک تولیدکننده کوچک است و مشمول قرارداد کاهش تولید اوپک نمی‌شود، بنابراین انتظار نمی رود که بخش نفت این کشور کاهش یابد

بسته کمکی مالی از همسایگان ثروتمند خلیج نشین

بحرین در سال ۱۰۱۸ با یک بسته وثیقه کمکی ۱۰ میلیارد دلاری از طرف همسایگان ثروتمند خود در حاشیه خلیج فارس از این تنگنا عبور کرد و از سقوط نجات پیدا کرد.

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد انتظار دارد کسری مالی بحرین در سال جاری میلادی از ۱۰/۵ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۱۵/۷ درصد تولید ناخالص داخلی در سال جاری برسد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *