1. خانه
  2. اقتصاد
  3. بانک و بیمه
  4. کرونا اقتصاد ژاپن را به زانو درآورد
بانک و بیمهمنتخب سردبیر

کرونا اقتصاد ژاپن را به زانو درآورد

کرونا و اقتصاد ژاپن

ژاپن برای اولین بار از سال ۲۰۱۵ وارد بحران اقتصادی شد. شیوع ویروس کرونا و اقتصاد ژاپن در طول ساعات گذشته سر و صدای زیادی به راه انداختند. با برات نیوز همراه باشید.

کرونا به جان سومین اقتصاد بزرگ دنیا افتاد و باعث شد که اقتصاد ژاپن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۳٫۵ درصد کاهش پیدا کند. این اتفاق در حالی رخ داد که پیش بینی می‌شود شیوع ویروس کرونا ضرر ۸٫۸ تریلیون دلاری به اقتصاد دنیا وارد کند.

کروتا و اقتصاد ژاپن در حالی خبرساز می‌شوند که هفته گذشته هم کشور آلمان اعلام کرد که دلیل قرنطیفه با ضرر اقتصادی زیادی روبه‌رو شد. البته کشور ژاپن هیچ وقت قرنطینه عمومی اعلام نکرد، اما شیوع کرونا روی تامین نیازهای بسیاری از کسب و کارها تاثیر گذاشته است.

با کاهش رشد اقتصادی ژاپن در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، ژاپن در وضعیت خطرناکی قرار گرفته است. مردم این کشور نیز نه تنها با کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، بلکه افزایش مالیات از ۸ به ۱۰ درصد هم به آن‌ها فشار زیادی وارد می‌کند.

کرونا ژاپن را وارد بحران اقتصادی کرد

بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که اقتصاد ژاپن در طول ماه‌های آینده ۲۲ درصد کوچکتر خواهد شد که در نوع خود بزرگ‌ترین کاهش را نشان می‌دهد. دولت ژاپن اعلام کرده که محرکی یک تریلیون دلاری را برای جلوگیری از آسیب‌های پیش رو در نظر گرفته است و این محرک اقتصادی در طول دو ماه آینده نیز در جریان خواهد بود.

ژاپن به دلیل اینکه نیاز زیادی به واردات مواد غذایی دارد، شرایط اقتصادی دشواری را سپری می‌کند. شیوع ویروس کرونا واردات و صادرات این کشور را تحت تاثیر قرار داده است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ ژاپنی مانند تویوتا و هوندا هم با کاهش فروش مواجه شده‌اند.

حوزه توریسم هم نقش پررنگی در اقتصاد ژاپن ایفا می‌کرد که شیوع ویروس کرونا ضربه زیادی به آن وارد کرد.  در حال حاضر بیش از ۱۶ هزار نفر در ژاپن به کرونا مبتلا شده‌اند که از میان ۷۴۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: BBC

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست