1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. ۱۴۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای امسال محقق نخواهد شد
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

۱۴۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای امسال محقق نخواهد شد

کسری بودجه

بعد از اعلام مرکز پژوهش‌های مجلس درباره کسری 180 هزار میلیارد تومانی بودجه سال 99 ، فرهاد دژپسند اذعان داشت: عبارت کسری بودجه، عبارت درستی نیست، چراکه این کسری زمانی رخ می‌دهد که هزینه‌ها از منابع و درآمدها بیشتر باشند و برآورد ما نسبت به عدم تحقق درآمدها در طول سال جاری در بدبینانه‌ترین شرایط خود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

به گزارش برات ‌نیوز، وزیر اقتصاد گفت:

درحال‌حاضر هنوز در ابتدای سال قرار داریم و تنها موضوع پیش‌بینی عدم تحقق مطرح می‌شود، براساس پیش‌بینی‌های ما عدد اعلامی از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، عدد صحیحی نیست.

وی افزود: ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا حداکثر تحقق انجام شود اما در صورتی که به این تحقق دست نیافتیم، می‌توانیم از طریق فروش اوراق این کسری بودجه را جبران کنیم.

بیشتر بخوانید: از واگذاری دارایی‌ها 61 هزار میلیارد تومان بودجه تأمین خواهد شد

وی همچنین به برنامه وزارت امور اقتصادی و دارایی برای مولدسازی‌ دارایی‌های دولت اشاره کرد و توضیح داد: برنامه جامعی برای موضوع مولدسازی دارایی‌ها در نظر داریم، هرچند معتقدیم که مولدسازی لزوما ایجاد منابعی بودجه‌ای نیست و همین امسال هم انجام نخواهد شد زیرا مولدسازی دارایی‌ها یک پروسه است و شاید الان آغاز شود اما نتیجه آن در یک دوره زمانی دیگر حاصل شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست