بر اساس گفته مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی کشف ماینرهای غیرمجاز مبلغ زیادی به خزانه کشور بازگردانده است. براساس اطلاعات منتشر شده ۵ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در این استان کشف و ضبط شده و با دریافت هزینه انرژی از افراد ماینر ۱۱۲ میلیارد تومان به خزانه دولت بازگشته است.

به گزارش برات نیوز، محمد اله داد با اشاره به کشف ماینرهای غیرمجاز و اینکه وزارت نیرو با فارم‌ها و دستگاه ماینر غیرمجاز ارز دیجیتال برخورد قضایی خواهد کرد، گفت: مزارع غیرمجاز ارز دیجیتال از طریق اطلاع‌رسانی مردمی، نظارت مراکز پایش صنعت برق و از طریق کنتورهای هوشمند و همچنین رصد دستگاه قضایی و انتظامی شناسایی می‌شوند.

او اضافه کرد: برای استخراج بیت کوین دستگاه‌های استخراج به صورت شبانه‌روزی باید روشن باشند، بنابراین مقدار برق مصرفی و میزان تحمیل آن به شبکه بیش از حد بوده و فشار زیادی را به شبکه توزیع برق وارد می‌کند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی تصریح کرد: رویکرد جدید وزارت نیرو در اعطای امتیاز برق و فعالیت ماینرها به شکلی است که بعد از اینکه صاحبان مزارع پروانه کسب‌وکار را از وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه کردند، تامین برق این مزارع قانونی در اولویت قرار گیرد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *