1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. کمک معیشتی دولت به 11 میلیون خانوار
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

کمک معیشتی دولت به 11 میلیون خانوار

کمک معیشتی

با دستور رییس جمهوری، یارانه 150 هزار تومانی کمک معیشتی ماه مبارک رمضان به حساب 11 میلیون خانوار ایرانی واریز می‌شود.

به گزارش برات نیوز، یارانه کمک حمایت معیشتی ماه مبارک رمضان به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر یک از اعضای خانواده به‌حساب ۱۱ میلیون و ۳۸هزار و ۵۲۰ نفر سرپرست خانوار واریز می‌شود.

واریز کمک معیشتی نوروز به حساب 12 میلیون خانوار

این درحالی است که پیش از این نیز دستور رییس جمهوری در راستای حمایت از اقشار آسیب پذیر، یارانه حمایت معیشتیعید باستانی نوروز به مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال به ازای هر یک از اعضای خانواده به حساب سرپرستان ۱۲ میلیون  و۳۵۸هزار سرپرست خانوار صادر کرده بود .

براساس این گزارش،  درحال حاضر نیز به مناسبت ماه مبارک رمضان و در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، یارانه کمک حمایت معیشتی ماه مبارک رمضان به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر یک از اعضای خانواده به‌حساب سرپرستان ۱۱ میلیون و ۳۸هزار و ۵۲۰ سرپرست خانوار واریز می‌شود.

واریز کمک معیشتی ماه رمضان در نیمه شب 26 فروردین

بر اساس این گزارش، ساعت ۲۴ جمعه (۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۱) یارانه ۱۵۰ هزار تومانی کمک‌معیشت ماه مبارک رمضان به‌حساب سرپرستان خانوارهای شناسایی‌شده واریز می‌شود.

این مبلغ به مناسبت ماه مبارک رمضان به‌حساب سرپرستان شناسایی‌شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که اغلب از دهک‌های اول تا چهارم هستند، به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور که به هر دلیلی از سهام عدالت جا افتاده‌اند، واریز خواهد شد.

پرداخت یارانه کمک معیشتی در راستای کاهش فقر مطلق

با توجه به رویکرد دولت سیزدهم در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد و همچنین اجرای برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت کاهش فقر مطلق در جامعه به‌ویژه حمایت از خانوارهای فاقد در آمد یا با درآمد کم، این مبلغ پرداخت می‌شود.

پیش از این نیز دولت سیزدهم، یارانه کمک معیشتی به اقشار آسیب‌پذیر و با درآمد کم در دو مرحله و در مناسبت‌های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و عید باستانی نوروز به دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور پرداخت کرده بود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست