اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

کمک ودیعه مسکن وعده ای که به زودی محقق می‌شود

کمک ودیعه مسکن

به دنبال پیگیری مستمر مجلس و دولت درخصوص رفع مشکلات مسکن مردم ،مبلغ کمک ودیعه مسکن به زودی پرداخت می شود .

به گزارش برات نیوز ؛‌ درحالی که رسانه ها از تکذیب خبر پرداخت وام ودیعه مسکن خبر داده بودند معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به زودی انجام می شود .

محمود محمودزاده دراین باره اظهار کرده است: برخی رسانه‌ها خبری با موضوع تکذیب پرداخت تسهیلات به مستأجران منتشر کردند که این محتوا صحت ندارد و به زودی پرداخت تسهیلات عملیاتی خواهد شد.

وی ضمن اظهار امیدواری گفته است : در تلاشیم تا به زودی جزئیات و شرایط پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن اعلام شود ولی تا اعلام رسمی، رسانه‌ها  باید از گمانه‌زنی ها به عنوان موارد نهایی پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه تکذیب خبرپرداخت این ودیعه از سوی برخی رسانه ها اشتباه و کج سلیقگی در اطلاع رسانی بوده گفته است: مجلس یازدهم به طور مستمر در حوزه مسکن ورود کرده است و وزارت راه وشهرسازی نیزاز این موضوع استقبال می‌کند و در همفکری و مشارکت با نمایندگان محترم مجلس امیدواریم مسائل سکونتی مردم سریعتر و راحت‌تر حل شود.

بیشتر بخوانید: نقش تسهیلات مسکن در افزایش قیمت ها؟

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر همکاری موثر و مستمر مجلس برای رفع نگرانی‌ها در بخش مسکن، اظهار کرده است: در خصوص میزان مبلغ ودیعه مسکن و جزئیات دیگر آن، پیشنهادهای مختلفی برای پرداخت تسهیلات موثر مطرح شده است اما در این خصوص نهادهای مالی کشور به ویژه بانک مرکزی با توجه به  توان تأمین مالی و جامعه هدف جمع بندی لازم را خواهند داشت و جزئیات را اعلام خواهند کرد.

وی همچنین گفته است:نمایندگان مجلس برای حل مشکل مسکن اهتمام ویژه دارند اما در شرایط اقتصادی حاکم نیاز به انسجام و تلاش همگانی همه دستگاه‌ها و نهادها است و انتشار اخبار مشوش وکذب، مطرود و فاقد هر گونه وجاهت است.

محمودزاده با اشاره به دو برنامه پیشنهادی وزارت راه وشهرسازی در بخش اجاره و خرید وساخت واحدهای مسکونی، از تصویب طرح تمدید زمان اجاره در روزهای گذشته و پرداخت کمک ودیعه در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد کلیات موضوع پرداخت کمک ودیعه مسکن قبلا تصویب شده است و دستور برای اختصاص منابع و تعریف مکانیزم‌های لازم در دستور کار قرار گرفته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید