معاون نخست‌وزیر سنگاپور اعلام کرده که دولت این کشور 8 میلیارد دلار دیگر را برای کمک به تقویت اقتصاد آسیب‌دیده از کرونای این کشور تخصیص داده است. به گزارش برات نیوز، کمک 5.8 میلیارد دلاری دولت سنگاپور برای تقویت اقتصاد آسیب دیده این کشور به دلیل شیوع کرونا در دستور کار قرار گرفت.

دولت در پیامی تلویزیونی گفت: «تأثیرات اقتصادی ناشی از این بیماری همه‌گیر بسیار شدید هستند؛ این در حالی است که اقتصاد جهانی بسیار ضعیف باقی مانده و ریکاوری آن به این بستگی دارد که کشورهای جهان تا چه حد بتوانند شیوع ویروس را کنترل کنند.»

به نقل از سی ان بی سی؛ سنگاپور یکی از بدترین سقوط‌های اقتصادی در آسیا را در نیمه اول امسال گزارش داد. اقتصاد این کشور که وابستگی بالایی به تجارت آزاد دارد، با وضع محدودیت‌های قرنطینه‌ای در جهان که باعث توقف بخش بزرگی از فعالیت‌های اقتصادی شد، به شدت آسیب دیده است.

کاهش 2/3 درصدی تولید ناخالص داخلی دولت سنگاپور

هفته گذشته این کشور جنوب شرقی آسیا از کاهش 2/13 درصدی سال گذشته تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم خبر داد که طبق آمارهای رسمی ، بدترین میزان در رکورد محسوب می شود. داده های رسمی نشان می دهند که دولت سنگاپور پیش‌بینی می‌کند اقتصاد این کشور امسال بین 5 تا 7 درصد آب برود.

هفته گذشته این کشور جنوب شرقی آسیا از کاهش 2/13 درصدی سال گذشته تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم خبر داد که طبق آمارهای رسمی ، بدترین میزان در رکورد محسوب می شود.

بسیاری از اقدامات حمایتی که دوشنبه توسط معاون نخست وزیر اعلام شد، تمدید سیاست های موجود است. این سیاست ها شامل موارد زیر هستند:

  • تمدید یارانه های دستمزدی حداکثر هفت ماه تا مارس 2021. میزان یارانه هایی که شرکت ها می توانند دریافت کنند بستگی به “بهبود پیش بینی شده” بخش های مختلف دارد.
  • مبلغ 187 میلیون دلار سنگاپور (136.5 میلیون دلار) دیگر برای بخش هواپیمایی
  • پرداخت نقدی برای سنگاپوری های بیکار، کارگران کم دستمزد یا کسانی که از دست دادن درآمد قابل توجهی را تجربه کردند.

تشویق به گردشگری داخلی

در همین حال، اقدامات جدید اعلام شده توسط هنگ شامل 320 میلیون دلار اعتبار گردشگری برای مردم سنگاپور و به منظور تشویق گردشگری داخلی است.

هنگ گفت: سنگاپور برای تأمین اعتبار جدیدترین مجموعه حمایت‌ها، از ذخایر خود استفاده نخواهد کرد. او گفت: «ما قصد داریم با تخصیص اعتبار از سایر حوزه‌ها، مانند هزینه های توسعه که به دلیل ویروس کرونا به تأخیر افتاده است ، این اقدامات را تأمین کنیم. هیچ برنامه ای برای ترمیم ذخایر گذشته برای این اقدامات ، فراتر از آنچه قبلاً تصویب شده بود وجود ندارد ».

سنگاپور یکی از اولین کشورهای خارج از چین بود که اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرد. طبق اعلام وزارت بهداشت ، این کشور تا کنون بیش از 55800 مورد ابتلا را گزارش کرده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *