رضا کوچک‌پورنصفی، در رابطه با شکایت از مشاوران املاک گفت: در حال حاضر حدود 2500 واحد صنفی تحت پوشش اتحادیه املاک شهریار قرار دارد، طبق بررسی‌های صورت گرفته حدود 300 مشاور املاک در سطح شهرستان، شامل 7 بخش بزرگ وحیدیه، باغستان، فردوسیه، اندیشه، شاهد شهر و غیره فعالیت دارند. این تعداد واحد غیرمجاز و یا در شرف اخذ جواز هستن. همچنین بعضی از این واحدها با پایان دوره اجاره یا فروش ملک در حال جابجایی هستند، تصمیم داریم تا پیگیری‌های لازم را جهت هدایت این تعداد به کانال مشاوران املاک مجوز دار انجام دهیم.

بیشتر بخوانید: بانک‌ها خانه خالی از سکنه ندارند

وی همچنن گفت: درحال‌حاضر، 5 کمیسیون اتحادیه املاک فعال است، در کمیسیون حل اختلاف، شکایت از مشاوران املاک به قدری فعال است که سال گذشته بیش از 2500 پرونده حل اختلافی را در فضای اتحادیه رفع و رجوع شد و به این طریق، بار حقوقی مراجعات به دادگستری و مراجع قضایی و شورای حل اختلاف کاهش یافت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهریار در ادامه سخنان خود افزود: کمیسیون بازرسی اتحادیه، وظیفه ساماندهی مشاوران املاک غیرمجاز را برعهده دارد. سال 98، بیش از 600 جواز کسب صادر کردیم که معادل عملکرد اتاق اصناف شهرستان‌ها در سطح کشور است.

وی در پاسخ به این پرسش که پرونده‌های کمیسیون حل اختلاف بیشتر مربوط به چه مواردی بوده است، گفت:‌ ؛ ممکن است دو مشاور املاک با هم به مشکل بخورند، در این رابطه، کمیسیون مربوطه، به اختلاف دو بنگاه املاک رسیدگی می‌کند. کمیسیون شکایات اتحادیه به شکایت مردم و مشکل احتمالی با مشاوران املاک رسیدگی می‌کند. اکثر این موارد مربوط به دریافت حق کمیسیون خارج از تعرفه است. این مورد که مقایر قانون است، در صورت اثبات، بلافاصله به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع داده خواهد شد. البته در بیشتر موارد این مبالغ ناچیز بوده که در فضای اتحادیه قابل حل و فصل خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *