بازی

عدم پشتیبانی بازی‌های پلی استیشن ۵ از کنترلر پلی استیشن ۴

کنترلر پلی استیشن 4 و بازیهای PS5

معمولا همه کنسول‌های بازی همراه با یک کنترلر عرضه می‌شوند. اگر شما نیاز به یک کنترلر دیگر داشته باشید،  باید خودتان آن را خریداری کنید. همزمان با انتشار اخبار و اطلاعاتی درباره پلی استیشن ۵، بسیاری از افراد در اندیشه استفاده از کنترلر پلی استیشن ۴ برای بازی با آن بودند. با این حال، سونی به صورت رسمی اعلام کرده است که به هیچ‌وجه نمی‌توان از این کنترلر برای سرگرم شدن با کنسول جدید این شرکت، استفاده کرد. در این مطلب برات نیوز، به این خبر پرداخته‌ایم.

البته این به معنی آن نیست که نمی‌توان اصلا از این کنترلرها در پلی استیشن ۵ استفاده کرد. شما هنوز می‌توانید هنگام اجرای بازی‌های پلی استیشن ۴ در این کنسول جدید، از این کنترلرها استفاده کنید. ولی بازی‌هایی که به صورت اختصاصی برای کنسول پلی استیشن ۵ طراحی شده‌اند، از این کنترلر پشتیبانی نخواهند کرد. بنابراین اگر می‌خواهید به همراه کسی دیگر به انجام بازی بپردازید، ناچار به خرید کنترلر دیگری هستید.

کنترلر پلی استیشن ۴
نمی‌توان از کنترلر پلی استیشن 4 در بازی‌های مخصوص کنسول جدید استفاده کرد

سونی در بیانیه‌ای رسمی درباره این مساله، اینطور توضیح داده است:

ما اعتقاد داریم که بازی‌های پلی استیشن ۵ باید از مزایای قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی که در این پلتفرم ایجاد شده است، استفاده کند؛ قابلیت‌هایی مثل کنترلر وایرلس دوال سنس.

مطمئنا این خبر خوبی برای دارندگان پلی استیشن ۴ نیست. چون امیدوار بودند که بتوانند از کنترلر این پلی استیشن بتوانند برای سرگرم شدن با بازی‌های جدید کنسول بازی سونی استفاده کنند.  

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید