اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

کوپن دوباره برمی‌گردد

کوپن الکترونیکی

نمایندگان مجلس از فراهم شدن بستر توزیع کالاهای اساسی به وسیله کالابرگ یا کوپن الکترونیکی، کارت الکترونیکی و یا سایر روش‌های مشابه در کشور خبر میدهند.

به گزارش برات نیوز ، چندی است خبر بازگشت کوپن و کوپن الکترونیکی با توجیه رسیدن کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها باید با قیمت مناسب به دست آن‌ها زمزمه می شود.

آمارها نشان می‌دهد کالاهای اساسی با ارز یارانه‌ای تأمین شدند اما با قیمت بیشتری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

در این راستا یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از تدوین طرح دو فوریتی نحوه توزیع کالاهای اساسی خبر داده و گفته است: براساس این طرح، دولت ملزم می‌شود تا کالاهای اساسی مورد نیاز را با استفاده از کالابرگ یا کارت الکترونیکی یا روش‌های مشابه دیگر در اختیار مردم قرار دهد.

به گفته جبار کوچکی‌نژاد، اکنون در حال جمع‌آوری امضا برای این طرح هستیم و با تصویب آن تخصیص ارز یارانه‌ای از دستور کار دولت خارج شده و دیگر ارز با قیمت آزاد ارائه می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه با توجه به مشکلات پیش آمده در حوزه اقتصادی بویژه تخصیص ارز یارانه‌ای به کالاهای اساسی که بخوبی اجرا نشد، این طرح تدوین شده است، اظهار کرد: متاسفانه آمار و اطلاعات نشان داده که با استفاده از ارز یارانه‌ای کالاهای اساسی وارد و تولید شده اما با قیمتی بیش از ارز نیمایی به مردم تحویل داده شده است و به همین دلیل محرومان و قشر ضعیف جامعه با مشکل روبرو شده‌اند.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: براساس مصوبه مجلس در قانون بودجه سال 99 دولت می‌توانست با استفاده از کالابرگ و کارت الکترونیکی کالاهای اساسی که ارتباط مستقیم با سلامتی جامعه دارد مانند گوشت، مرغ و … را در اختیار مردم قرار دهد اما دولت به آن عمل نکرد.

کوپن الکترونیکی برنج برای مردمی که قدرت خرید برنج ایرانی را ندارند

گفتنی است به گفته این نماینده مردم، شهروندان  درخرید برنج ایرانی وخارجی کیفیت را ملاک قرار نمی‌دهند واز همین رو یکی از راهکار اساسی برای بهبود بازار برنج ایرانی این است که کالا  برگ میان مردم برای تهیه برنج در نظر گرفته شود و از سوی دیگر  نیز مسلم است که  دولت  برای  کاهش هزینه های  تولید برنج  می بایست یارانه در نظر  بگیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس بابیان اینکه شالیکاران رشت از واردات برنچ گله مندند، معتقد است: مردم قدرت اقتصادی برای خرید برنج ایرانی را ندارند.

جبار کوچکی نژاد درباره وضعیت تولید برنج در رشت،گفت: وضعیت تولید برنج ایرانی قابل قبول است اما نرح فروش برنج ایرانی با قدرت خرید مردم مغایرت دارد و این امر موجب شده است که اقتصاد کشاورزان جان نگیرد.

کوچکی نژاد افزود:  شالیکاران برنج مسئول تولید یکی از  مهمترین محصولات استراتژیک کشور  هستند اما متاسفانه هزینه تولید برنج در شالیزارها با بازار فروش برنج ایرانی مغایرات دارد بنابراین مشخص است که تولید کننده  با این اوصاف به شدت متضرر می شود .

 عضوکمیسیون برنامه ،بودجه ومحاسبات مجلس  بابیان اینکه شالیکاران رشت  از واردات برنچ گله مندندیادآورشد: مردم قدرت  اقتصادی  برای خرید برنج ایرانی را ندارند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید