در لپتاپ‌های اپل می‌توان نور صفحه را هم با صفحه کلید و هم به کمک تاچ بار آن‌ها، تنظیم کرد. ولی در آیپد، چنین امکانی فراهم نشده است. این در حالی است که آیپد هم دارای صفحه کلید است. اما در این مطلب برات نیوز به خبری می‌پردازیم که حاکی از وجود کدهایی در نسخه بتای iPadOS 13.5.5 به همین منظور است. این کدها مربوط به تعریف شورتکات برای کیبورد آیپد هستند.

به نظر می‌رسد در به روزرسانی بعدی، اپل بالاخره اقدام به معرفی شورتکات‌های کیبورد آیپد برای تنظیم روشنایی صفحه نمایش آن خواهد کرد. البته از آنجایی که صفحه کلید هوشمند آیپد تا حدودی کوچک و فشرده است، کلیدهای مربوط به عملکرد تنظیم روشنایی صفحه را در همان جای همیشگی مشاهده نخواهیم کرد. اپل در حال حاضر به کاربران خود اجازه سفارشی‌سازی دکمه‌های کیبورد آیپد را می‌دهد. مثلا شما می‌توانید عملکرد دکمه Caps Lock را مانند دکمه Esc کنید. بنابراین تغییرات پیش رو، چندان دور از انتظار نیست.

تنظیم روشنایی با کیبورد آیپد

مشخص است که اپل قصد دارد به آرامی آیپد را به عنوان جایگزینی برای لپتاپ‌های معمول، معرفی کند. به این فکر کنید که شما همین حالا هم قادر به استفاده از موس در کنار تبلت‌های آیپد هستید. از این رو، تغییراتی شبیه این چندان تعجب برانگیز نیستند. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که این قابلیت، چه زمانی منتشر خواهد شد. ولی با توجه به وجود نشانه‌هایی از آن در iPadOS 13.5.5، احتمالا به زودی شاهدش خواهیم بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *