ارز دیجیتال و رمز ارز

شایعه‌ شناسایی جدیدترین کیف پول ساتوشی ناکاموتو

شایعه‌ی شناسایی جدیدترین کیف پول ساتوشی ناکاموتو

در هفته گذشته یک کیف پول بیت کوین که از سال ۲۰۰۹ مسدود بود، اولین انتقال خود را در ۱۱ سال گذشته انجام داد و ۵۰ بیت کوین معادل ۴۰۰ هزار دلار را جابجا کرد. با توجه به این‌که این کیف پول در اولین سال معرفی بیت کوین ایجاد شده است، یکی از قدیمی‌ترین کیف‌پول‌های این رمز ارز محسوب می‌شود. به همین خاطر بعد از انتشار خبر این انتقال، بسیاری این کیف پول را به عنوان جدیدترین کیف پول ساتوشی ناکاموتو، خالق رازآلود بیت کوین معرفی کردند. با برات نیوز همراه باشید.

آیا به راستی این کیف پول به ساتوشی ناکاموتو تعلق دارد؟

با توجه به این که این سکه‌ها مربوط به «عصر تولد ساتوشی»، یعنی زمان استخراج اولین بلاک‌‌ها و اوج فعالیت ساتوشی ناکاموتو است؛ عده‌ای احتمال این‌که کیف پول مذکور به خالق بیت کوین تعلق داشته‌باشد را بالا دانسته‌اند. پس از انتشار خبر انتقال این سکه‌ها، اکنون انتظار می‌رود که کریگ رایت که ادعا می‌کند همان ناکاموتوی معروف است؛ خود را صاحب این کیف پول معرفی کند.

کریگ رایت، مالک کیف پول ساتوشی ناکاموتو

اگر اثبات شود که این سکه‌ها ارتباطی با خالق بیت کوین ندارد، احتمالا دست این ناکاموتوی قلابی رو خواهد شد و دیگر نمی‌تواند در این زمینه ادعایی کند. بنابراین شاید این انتقال به نوعی ترفندی از جانب خالق اصلی بیت کوین باشد تا ادعای دروغین کریگ رایت را آشکار سازد.

اما اطلاعاتی وجود دارد که احتمال ارتباط این کیف پول با ساتوشی ناکاموتو را تا حد زیادی کم می‌کند. مدت‌ها است که برخی افراد با تحلیل اطلاعاتی که از اولین ماینرها وجود دارد، توانسته‌اند الگوی انتقال‌های ساتوشی را شناسایی کنند. با استفاده از این الگوها که به آن‌ها «پاتوشی» گفته می‌شود، می‌توان کیف پول‌های منتسب به خالق بیت کوین را شناسایی کرد. در روزهای اخیر هم تعداد بسیار زیادی بلاک با همین الگو و از طریق یک دستگاه مشترک استخراج شده‌اند، بنابراین می‌توان این دستگاه کامپیوتر را به ساتوشی نسبت داد.

الگوی پاتوشی احتمال مربوط بودن کیف پول مذکور به ساتوشی ناکاموتو را رد می‌کند

هر چند الگوی «پاتوشی» تنها یک نظریه است و درستی آن تا حدی سوال برانگیز است، اما با مقایسه‌ی این الگو و الگوی کیف پولی که عده‌ای از آن به عنوان جدیدترین کیف پول ساتوشی ناکاموتو یاد می‌کنند، می‌توان متوجه شد که به احتمال فراوان این کیف پول به خالق اسرارآمیز بیت کوین تعلق ندارد.

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، تعداد ماینرها در سال ۲۰۰۹ آن‌قدرها هم کم نبوده‌است

عده‌ی کثیری از افرادی که در زمینه‌ی ارزهای دیچیتال فعالیت دارند، تصور می‌کنند که در سال ابتدایی معرفی بیت کوین یعنی سال ۲۰۰۹، به غیر از ساتوشی ناکاموتو که خالق این رمز ارز است؛ تنها دو استخراج‌کننده دیگر وجود داشته‌است. اما یکی از این افراد به نام مارتی مالمی، خود ادعا می‌کند که از طریق یک لیست پستی در زمینه رمزنگاری با بیت کوین آشنا شده‌است. این موضوع نشان می‌دهد که همزمان یا حتی قبل‌تر از مارتی مالمی افراد دیگری هم با بیت کوین آشنا بوده‌اند و حداقل برای یک‌بار آن را امتحان کرده‌اند.

همان‌قدر که ممکن است این کیف پول تازه کشف شده به خالق بیت کوین وابسته باشد، همان‌قدر هم امکان پذیر است که این کیف پول به یکی دیگر از ماینرهای اولیه مرتبط باشد. اما باید گفت که راهی برای فهمیدن این موضوع وجود ندارد. این اتفاق در سال‌های اخیر بارها تکرار شده‌است، اما مثل مورد جدید هیچگاه دلیل محکمی برای ارتباط دادن یک کیف پول به ساتوشی ناکاموتو وجود نداشته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید