چندی پیش وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح اقدام ملی تأمین مسکن  را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه‌ریزی کرده ودر مراحل بعدی ثبت نام ، ارزیابی ودریافت پیش پرداخت را اجرایی کرد.  

دراین میان پس از انجام مراحل اجرایی این طرح، وزیر راه و شهرسازی اعلام کرده که تا پایان شهریور ماه جاری تکلیف تمامی اراضی طرح ملی مسکن را نهایی می کند .

به گزارش برات نیوز، محمد اسلامی در نشست ویدئو کنفرانسی با مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور، درباره پیشرفت طرح اقدام ملی استان‌های سراسر کشور؛ بر تسریع و کیفیت دادن به ساخت و سازهای مسکن ملی تاکید کرد.

وی گفت: باید روند حرکت تولید مسکن سرعت داده شود و تولید مسکن در کشور برای رفع نیازهای متقاضیان واقعی به نتیجه برسد.

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیأت دولت گفت: درباره اتمام طرح اقدام ملی مسکن و تعهدات دولت، تکلیف شرعی برعهده تک تک ما قرار دارد.

وی تصریح کرد: مدیران کل راه و شهرسازی تا پایان شهریورماه مهلت دارند تا زمین‌های اجرای طرح اقدام ملی مسکن را نهایی کنند.

اسلامی گفت: درآخرین نشست شورای عالی شهرسازی و معماری ایران اختیار، الحاق به محدوده‌ها را به شورای برنامه ریزی و توسعه استان تفویض کردیم و این تفویض اختیار یک راه میان بر است و شروطی دارد باید دقت داشته باشید بی انضباطی نشود.

وی ادامه داد: در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، باید پهنه‌هایی ایجاد و ساخت و سازی انجام که کاری ماندگار و فاخر شود.

اسلامی تاکید کرد: درباره اجرای طرح اقدام ملی مسکن کار شتاب زده، غیرمتعهدانه و غیرمهندسی به هیچ عنوان پذیرفته نیست؛ بنابراین باید طرح و نقشه خوب و قابل قبولی برای آن‌ها انتخاب شود و مشاورانی کار طراحی را برعهده بگیرند تا کار قابل دفاع باشد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: درباره طرح اقدام ملی مسکن در حال حاضر مشکل مالی و بانکی وجود ندارد. تسهیل گری بانک برای ارائه تسهیلات به سازندگان طرح اقدام ملی ایجاد شده است.

وی افزود: از بانک‌ها خواسته شد با شروع کار و تجهیز، قسط اول به سازندگان داده شود. باید هرچه سریع‌تر افرادی که واجد شرایط هستند شناسایی و ترغیب به افتتاح حساب و واریز اولیه وجه شوند تا پرونده‌های این عده در بانک‌ها تشکیل و وجوهی که در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد به پروژه‌ها تزریق شود.

اسلامی بر اجرای تفاهم‌های وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه‌ها از جمله وزارت آموزش و پرورش برای مسکن فرهنگیان، با وزارت دفاع برای تأمین مسکن کارکنان نیروهای مسلح و با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای تأمین مسکن کارگران و مستمری بگیران تاکید کرد.

//////////////////////////////////////

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *