درحالی که روزهای گرم تابستان را پشت سرگذاشتیم اما برخی از مردم به خصوص اهالی جنوب کشور نسبت به گرانی کولر گازی در تابستان امسال گلایه داشتند.

به گزارش برات نیوز، در بررسی‌های انجام شده دلایل گرانی کولر گازی به خصوص در مناطق جنوبی کشور، عدم عرضه کافی و عدم تعادل در بازار عنوان شد.

سرپرست اداره کل نظارت بر کالاهای فلزی و معدن سازمان حمایت درباره دلایل گرانی کولر گازی گفت: مشکلات حادث شده در فرآیند تولید و واردات قانونی محصولات سرمایشی، عدم عرضه مکفی و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار منجر به افزایش قیمت کولر گازی به ویژه در مناطق جنوبی کشور شده است.

بیشتر بخوانید: علت گرانی لوازم خانگی چیست؟

بر این اساس حسن اله یاری، سرپرست اداره کل نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان معتقد است: در حال حاضر قیمت محصولات کولرگازی اکثر شرکت‌های عرضه‌کننده در سامانه 124OLD.ir بارگذاری شده و برای عموم قابل مشاهده است.

وی افزود: نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های فعال در سراسر کشور ملزم به عرضه کالای فوق به قیمت‌های مندرج در سامانه مذکور بوده و درصورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی نمایندگی‌ها مراتب باید از طریق سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان مربوطه مورد پیگیری قرار گیرد.

اله یاری بیان داشت: لیکن در صورتیکه این کالاها از مبادی غیر رسمی وارد شده و با قیمت‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شود، نظر به واردات قاچاق کالاهای مذکور، مراتب باید از طریق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با توجه به مشکلات حادث شده در فرآیند تولید و واردات قانونی محصولات سرمایشی مذکور در سال جاری، عدم عرضه مکفی و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار منجر به افزایش قیمت محصولات به ویژه در مناطق جنوبی کشور به علت افزایش تقاضا به سبب شرایط آب و هوایی خاص شده است که باید با افزایش تولیدات داخلی و افزایش عرضه نسبت به رفع مشکل اقدام شود. 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *