اخبار اقتصادیموبایل

گران فروشی اپراتورهای تلفن همراه

گران فروشی اپراتورهای تلفن همراه

به گزارش برات ‌نیوز، در یک برنامه رادیویی در خصوص گران فروشی اپراتورهای تلفن همراه و کم‌فروشی بسته‌های اینترنت اپراتورهای تلفن همراه، سیدجواد احمدی، معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اظهار کرد: حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

وی اعلام کرد: حمایت منطقی از تولیدکنندگان، مثل حمایت از مصرف‌کنندگان است. تولیدکننده با ارائه یک خدمت، برای تعیین قیمت از عوامل مختلف تاثیر می‌پذیرد. قیمت تمام شده مناسب سبب می‌شود تا تولیدکننده و مصرف‌کننده هردو رضایت داشته باشند.

بییشتر بخوانید: تغییر تعرفه‌ اینترنت همراه اول و ایرانسل

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: چنین موضوعی برای اپراتورها پیچیده‌تر است چرا که تنظیم‌کننده‌ نرخ این بخش، سازمان ارتباطات و تنظیم مقررات و کمیسیون تنظیم مقررات است که دستگاه‌های مختلف در آن عضو بوده و دبیر آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

احمدی همچنین گفت: از ۱۸ تیر به یک‌باره نرخ بسته‌های اینترنتی افزایش یافته است. موضوع این بوده که سیستم فروش این بسته‌ها از طریق کدهای USSD (پرداخت آنی)، پرتال و فروشگاه‌های مجازی بوده که ۸۰ درصد مردم از کدهای USSD استفاده می‌کردند. در یک برنامه‌ریزی، بسته‌های پرمصرف‌تر که مطلوبیت برای مصرف‌کنندگان داشته‌اند از کد USSD حذف شدند و تنها در پرتال باقی مانده‌اند. این قیمت‌ها درحال‌حاضر در سبد مصرف‌کننده افزایش پیدا کرده و اپراتورها نیز بخش‌هایی نظیر ترافیک داخلی و بین الملل را اضافه کردند که این موارد قابل بررسی است و در دادگاه تعزیرات نیز پرونده‌ای برای این موضوع شکل گرفته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید