به دلیل محدودیت سفرهای خارجی، مردم روسیه وقت بیشتری را صرف گردشگری داخلی کرده و موجب رونق گردشگری داخلی روسیه شدند.

به گزارش برات نیوز، هزینه ای که مردم روسیه برای سفرهای داخلی در نیمه دوم فصل تابستان خرج کردند، ۱.۵ برابر رشد کرده و به حدود ۹.۵ میلیارد روبل (بیش از ۱۲۵ میلیون دلار) رسیده است. 

طبق گزارش بانک VTB روسیه، هزینه گردشگران در هتل ها، حمل و نقل اجاره ‌ای، رستوران ها و مراکز سرگرمی و تفریحی در اکثر مقاصد محبوب گردشگری روسیه به سطح سال گذشته رسیده است. به گفته این بانک، یکی از عوامل رشد سفرها برنامه بازپرداخت پول برای سفرهای داخلی به سراسر روسیه بوده است که امسال توسط دولت آغاز شده است.  

در نیمه اول تابستان، پول هزینه شده در گردشگری داخلی سال جاری بالغ بر 6 میلیارد روبل یا (79 میلیون دلار) رسید که کمتر از مدت مشابه همین دوره در 2019 بود. 

مردم برای سرگرمی و تفریح بیشتر پول خرج کردند

این بانک اعلام کرد: بیشترین رشد هزینه گردشگری در نیمه دوم تابستان امسال در بخش تفریح و سرگرمی نشان داده شده است. حجم هزینه‌ها در این بخش تا حدود 440 میلیون روبل (5.7 میلیون دلار) افزایش یافته یعنی 2.2 برابر بیشتر از شش هفته اول این فصل است. اطلاعات این بانک نشان می دهد گردشگران 1.75 میلیارد روبل (23 میلیون دلار) برای اقامت در هتل‌ها از نیمه ماه جولای هزینه کرده اند.

گردشگری داخلی روسیه
بیشترین رشد هزینه گردشگری در نیمه دوم تابستان امسال در بخش تفریح و سرگرمی نشان داده شده است

بیشترین افزایش هزینه سفر

بیشترین افزایش هزینه سفر در منطقه کالینینگراد ثبت شده که 2.3 برابر بیشتر از ماه آگوست 2019 است. هزینه‌های گردشگران در منطقه کراسنودار 90 درصد افزایش یافت، در حالی که در منطقه لنینگراد  29 درصد افزایش یافته است. در این بین، محبوبیت مسکو در بین گردشگران در تابستان امسال 3 برابر نسبت به سال قبل کاهش یافته است. با این حال، این پایتخت از نظر هزینه‌های گردشگری با 9.6 میلیارد روبل (بیش از 127 میلیون دلار) همچنان پیشرو و در رتبه اول قرار دارد.

سن پترزبورگ در رتبه دوم محبوب‌ها

سن پترزبورگ با 1.7 میلیارد روبل (22.4 میلیون دلار) پس از مسکو در مکان دوم قرار گرفت و پس از آن هم منطقه کراسنودار با 1.36 میلیارد روبل (17.92 میلیون دلار) قرار دارد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *