درحالی که اقتصاد کشور به دلیل اعمال تحریم ها با مشکلاتی همراه شده ونقدینگی ها کم است معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از خرید بیش از ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از گندمکاران تا ۱۱ شهریور ماه خبر داده است .

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که هر ساله در روزهای خرید تضمینی گندم از سوی دولت گلایه هایی مبنی بر نارضایتی از نرخ خرید دولت و تعویق در زمان پرداخت از سوی گندمکاران شنیده می شود البته که حضور دلالان و واسطه گران دراین میان نیز بی تاثیر نیست .

یزدان سیف معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره خرید گندم از گندمکاران اظهار کرده است: دولت با تمام توان در شرایط سخت نقدینگی در کشور ، پول گندمکاران را پرداخت کرده و تاکنون ۹۰ درصد از پول گندم‌های تحویلی به مراکز خرید تسویه شده است.

وی افزوده است: در مقایسه با ۱۱ شهریور ماه سال گذشته، خرید تضمینی رشد ۷ درصدی در کشور دارد و در حال حاضر مراکز خرید در استانها آماده تحویل گندم کشاورزان هستند.

همچنین معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است: تاکنون بیش از ۱۸ هزار و ۵۴۶ میلیارد تومان به گندم کاران پرداخت شده است .

وی ضمن اشاره به رشد 7 درصدی مقدار خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار کرده است: ارزش کل خرید تضمینی گندم به ۲۰ هزار و ۶۶۸ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد: دانه روغنی کلزا به مقدار ۲۶۵ هزار تن به ارزش بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان خریداری شده است و ۱۰۰ درصد پول آن به کلزاکاران پرداخت شده است.

سیف گفت: تاکنون در دو استان خوزستان و کرمان ۴۶۰ تن دانه آفتابگردان زمان خریداری شده و ۱۱ تن دانه روغنی گلرنگ نیز در فارس و کرمانشاه تحویل مراکز خرید شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *