بسیاری از گوشی‌های همراه و تبلت‌ها برای محافظت در برابر آسیب وارده به صفحه نمایش به کاورهای شیشه‌ای یا همان گلس متکی هستند. این بدان معنی است که کاورهای گلس باید به اندازه‌ی کافی مستحکم باشند تا از صفحه نمایش گوشی در برابر آسیب‌های روزمره وارده به گوشی یا در هنگام سقوط محافظت نمایند. به همین دلیل، شرکت کورنینگ از مستحکم‌ترین نسخه‌ی گوریلا گلس خود رونمایی کرد. شرکت کورنینگ ادعا کرده است که گوریلا گلس ویکتوس جدیدترین و مستحکم‌ترین گلس ساخته شده تا به امروز است. طبق ادعای شرکت کورنینگ، گوریلا گلس ویکتوس از صفحه نمایش گوشی در هنگام سقوط از ارتفاع ۲ متری حتی بر روی سطوح سخت و زبر نیز محافظت می‌کند. این شرکت مدعی شده است که گلس‌های ساخته شده توسط شرکت‌های رقیب تنها تا ارتفاع ۰/۸ متری کارایی دارند در حالی که گلس ویکتوس از سقوط از دو برابر این ارتفاع نیز جان سالم به در می‌برد.

علاوه بر مستحکم‌تر بودن و مقاومت در برابر سقوط، نسخه‌ی جدید گوریلا گلس در برابر خراش نیز مقاوم است. به گفته‌ی شرکت کورنینگ، مقاومت در برابر خراش این گلس جدید دو برابر بهتر از نسخه‌ی پیشین و چهار برابر بهتر از گلس‌های آلومینوسیلیکات ساخته شده توسط شرکت‌های رقیب است. گزارش‌ها حاکی از این است که شرکت سامسونگ اولین شرکتی است که در آینده‌ی نزدیک از گوریلا گلس ویکتوس برای گوشی‌ها و تبلت‌های خود استفاده خواهد کرد.

این امر حاکی از آن است که در تولید دستگاه‌هایی مانند سری جدید سامسونگ گلکسی نوت ۲۰، از این گلس‌های جدید استفاده خواهد شد. بنابراین، مشاهده‌ِ عملکرد و کارایی گوریلا گلس جدید در تست سقوط این گوشی‌های هوشمند جالب خواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *