درحالی که طی هفته های اخیر قیمت گوشت قرمز افزایش یافته بود و گلایه مردم را به همراه داشت،رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش ۱۵ هزار تومانی قیمت این نوع گوشت در بازار خبر داده است.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که کارشناسان و فعالان این حوزه بر این باورند که گوشت قرمز درکشور به میزان فراوانی وجود دارد ولی به دلیل سومدیریت های موجود تعادل در عرضه و کنترل قیمت این کالای اساسی در بازار ایجاد نمی شود .

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ضمن اشاره به اینکه  درحال حاضر قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه برای مصرف کنندگان  به125 هزار تومان رسیده است گفت: قیمت گوشت گوسفندی از هفته پیش روند نزولی به خود گرفته و درهفته جاری 15 هزار تومان کاهش داشته است .

وی درباره دلایل این کاهش قیمت  گوشت قرمز افزود: جلوگیری از قاچاق دام یکی از دلایل این امر است ضمن اینکه معمولاً در ۵ روز اول ماه، قدرت خرید مردم خوب است و بعد از آن تقاضا برای گوشت کاهش می‌یابد.

این فعال بخش خصوصی تصریح کرد: همچنین عرضه دام افزایش یافته و در بازار گوشت نیز بحث عرضه و تقاضا بسیار مهم است.

ملکی با بیان اینکه فعلاً در بازار گوشت قرمز مشکلی وجود ندارد، گفت: سه شنبه هفته جاری نیز تعطیل است و بعد از تعطیلات هم بازار پررونقی نخواهیم داشت و باید دید که در ابتدای ماه آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

ممنوعیت عرضه دام در برخی از استان ها

افزایش قیمت خوراک دام و طیور در ماههای گذشته و صدور دستوری مبنی بر هرگونه جابجایی دام بین استان ها از جمله دلایل افزایش قیمت گوشت گوسفندی طی هفته های اخیر شد .

فعالان این حوزه معتقدند با توجه به ممنوعیت عرضه گوشت در استان تهران و برخی از استان ها ،عرضه دربازار این استان ها کاهش یافته و قیمت افزایش یافت .

بیشتر بخوانید: کاهش قدرت خرید گوشت قرمز برای مردم

این درحالی بود که طی چند روز پیش دامپزشکی استانها نامه ای را ابلاغ کردند مبنی بر اینکه هر گونه جابجایی دام بین استانها ممنوع شود، با توجه به اینکه دامپزشکی برای پلاک بندی دامها این کار را کرده و از نظر خود اقدامی منطقی و تاثیرگذار انجام داده اما کارشناسان این حوزه بر این باورند که دراین زمان اقدام مناسبی نبوده و ضربات بسیاری را به بازار گوشت قرمز وارد کرده است .

فراوانی در بازار گوشت قرمز و عدم کنترل قیمت در بازار

نکته قابل تامل که این روزها شاهد آن هستیم این است که با توجه به فراوانی در عرضه گوشت قرمز مسوولان قیمت ها را نمی توانند کنترل کنند و این پارادوکسی است که گریبان مردم را گرفته است .

درحالی که تولید کنندگان دام ادعا دارند که تولید دام درکشور به وفور وجود دارد و مازاد هم است اما ما شاهد افزایش قیمت گوشت در بازار و گلایه فروشندگان از عرضه کم هستیم و این مشکلی است که دولت قادر به کنترل و ایجاد هماهنگی در بازار نیست .

کارشناسان اقتصادی درحال حاضر معتقدند تا پیش از این اگر عرضه کالایی دربازار کم می شد قیمت آن کالا افزایش می یافت اما حالا در شرایطی هستیم که با توجه به فراوانی کالا دولت توان کنترل و هماهنگی قیمت وعرضه در بازار نیست .

شنیده ها از بازار حاکی از این است که قیمت گوشت گوسفندی در روزهای گذشته به 165 هزار تومان رسیده قیمت گوشت گوساله هم کیلویی 120 هزار تومان شده است، در شرایطی که گوشت گوسفندی و دام در کشور بسیار عرضه شده چرا باید قیمت این کالای اساسی و مورد نیاز مردم تا این حد افزایش یابد .

قیمت گوشت قرمز نباید بیش از 100 هزار تومان باشد

در همین حال مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران نیز معتقد است که مصرف کننده در حال حاضر نباید گوشت گوسفندی را بیشتر از 95 تا 100 هزار تومان خریداری کند اما درآشفته بازار فعلی هر کس با قیمت خود این کالا را به فروش می رساند .

سعید سلطانی سروستانی با اشاره به این موضوع که گرانی نه تنها شامل قیمت گوشت گوسفندی شده بلکه شامل همه کالاها شده و به صورت لحظه ای قیمت ها افزایش می یابد و هر کس به منفعت خود می اندیشد .

وی همچنین به زحمات دامداران برای تولید و عرضه دام به بازار اشاره کرد و گفت :سود حاصل از عرضه این دام در بازار باید نصیب دامداران و دامپروران شود نه اینکه نصیب دلالان دربازار شود .

تولید گوشت قرمز
افزایش 41 درصدی تولید گوشت قرمز

عدم تخصیص مناسب نهاده دولتی به دامپروران

مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران از تخصیص مناسب نهاده دولتی به دامداران گلایه کرد و گفت: امکانات و تسهیلات لازم حتی نهاده دولتی به نحو باید و شاید در اختیار پرواربندها قرار نمی گیرد بعد دامدارن نگون بخت چطور باید دام تولیدی خود را با قیمت پایین تر از قیمت واقعی و تمام شده در بازار عرضه کنند.

وی افزود: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم دام زنده 48 هزار تومان برای دامدار تمام می شود اما به قیمت 40 تومان هم از دامدار خرید نمی کنند.

سلطانی سروستانی اظهارداشت: قیمت گوشت گوسفندی برای مصرف کننده در حال حاضر نباید بیشتر از 95 تا 100 هزار تومان باشد اما همه می بییند با قیمت ها گزاف به مردم فروخته می شود.

وی ادامه داد: بازارگردان علوفه و گوشت در کشور عده ای هستند که هیچ گونه مسئولیتی ندارند و درضمن پاسخگو هم نمی باشند.

حلقه های واسط و کسب سودهای کلان از بازار گوشت

مدیر عامل اتحادیه مرکزی دامداران ایران گفت: کسانی که در بازار گوشت سودهای هنگفت به جیب می زننده دامدار و فروشنده گوشت نیست بلکه حلقه ها واسط هستند.

وی افزود: بیشتراین حلقه های واسط سلف خری می کنند و بعد با نگاه به بازار به هر قیمتی که بخواهند دام خود را می فروشند.

سلطانی سروستانی در ادامه ضمن اشاره به ایجاد روستا بازار یادآورشد: نخستین روستا بازار بزودی در حکیمه تهران راه اندازی می شود و گوشت گوسفندی بسته بندی شده مورد عرضه در این بازار بیش از 120 هزار تومان نخواهد بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *