رییس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه به خریداران تلفن همراه هشدار داد تا از دستفروشان گوشی تلفن همراه خرید نکنند زیرا گوشی های آن ها مورد تایید و قابل استفاده نیست .

به گزارش برات نیوز، دستفروشان گوشی های تقلبی و سرقتی را جلوی بازارهای بزرگ تلفن همراه معامله می کنند .

این متقلبان افراد ناآشنا و ساده را مورد هدف خود قرار می دهند و گوشی های سرقتی و یا فیک خود را با قیمت های پایین تر به آن ها می فروشند درحالی که خریداران بعد از تست گوشی متوجه می شوند که هیچ کارایی برای آن ها ندارد و سرشان کلاه رفته است .

بر اساس این گزارش ، از کنار پاساژ‌های معروف فروش تلفن همراه مانند علاالدین، حافظ و دیگر پاساژها که رد شوید و یا در فضای مجازی جستجو کنید، با حجم انبوهی از موبایل‌هایی با برندهای تقلبی روبرو می‌شوید که قیمت‌های ارزان آنها گاهی موجب تحریک خریداران می‌شود.

بیشتر بخوانید: واردات گوشی، مقرون‌به‌صرفه‌تر از تولید

 این درحالی است که سایت‌هایی هم در اینترنت وجود دارد که تخصصشان خرید و فروش چنین مدل‌هایی هست و در کمال تعجب موبایل‌های طرح چینی خود را با گارانتی‌ (از هفت روز گرفته تا یکساله) عرضه می‌کنند.

اما درنتیجه با خرید این گوشی های تقلبی یا سرقتی از هر روش چه دستفروش و چه سایت های اینترنتی شما بازنده اید چون پول خود را دور ریخته اید و گوشی خریداری شده هیچ کارآیی برای شما ندارد .

رئیس اتحادیه فرشندگان تلفن همراه گفت: گوشی‌های عرضه شده توسط دستفروشان تقلبی یا سرقتی بوده که خسارت خریداران این تلفن‌ها جبران ناپذیر است.

مهدی محبی با اشاره به اینکه تلفن‌ها همراه که توسط دستفروشان عرضه میشود فاقد مالکیت بوده و قابل استفاده نیست افزود: افرادی که این تلفن‌های فاقد مالکیت که سرقتی هستند را خریداری می‌کنند جریمه خواهند شد.

گوشی های تقلبی قابل استفاده نیست 

وی با بیان اینکه دستفروشان تلفن همراه با عرضه گوشی‌های ارزانتر (نسبت به واحد‌های صنفی دارای مجوز) مردم را گول می زنند گفت:این تلفن‌ها به دلیل تقلبی بودن، ریجستری نمی‌شوند و پس از یک ماه استفاده خاموش خواهند شد.

رئیس اتحادیه فرشندگان تلفن همراه و دستگاه‌های مخابراتی ادامه داد: خریداران تلفن همراه حتما باید انتقال مالکیت را از طریق سامانه همتا انجام داده و سپس از انتقال مالکیت پول آن را واریز کنند.

محبی با تاکید بر اینکه مردم حتما تلفن‌های خود را از واحد‌های صنفی دارای مجوز خریداری کنند گفت: درحال حاضر شکایات مردمی به دلیل غیر قابل استفاده بودن این گوشی‌ها در اتحادیه زیاد شده است که تنها راه کاهش آن خرید نکردن مردم از دستفروشان است، زیرا این شکایات قابل بررسی نیست.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *