1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. ساندار پیچای از سرمایه‌گذاری ده میلیارد دلاری گوگل در هند خبر داد
تکنولوژی

ساندار پیچای از سرمایه‌گذاری ده میلیارد دلاری گوگل در هند خبر داد

گوگل در هند

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل رسما از پروژه India Digitization Fund در هند خبر داد. طی این پروژه سرمایه‌ گذاری ده میلیارد دلاری گوگل در هند طی پنج تا هفت سال آینده اجرایی می‌شود.

به گزارش برات نیوز، مدیر عامل گوگل در یک کنفرانس ویدیویی مربوط رویداد سالانه فعالیت‌های گوگل در هند، از تصمیم جدید این غول بزرگ تکنولوژی برای سرمایه‌گذاری در سهام، شراکت‌های تجاری، هزینه‌های عملیاتی، توسعه‌ی زیرساخت و سرمایه‌گذاری در اکوسیستم سخن گفت. او در بخشی از صحبت‌هایش اشاره کرد که گوگل به آینده هند و اقتصاد دیجیتالی آن امیدوار است.

افزایش فعالیت‌های گوگل در هند، بار دیگر سرمایه‌گذاری بلندمدت این شرکت روی بازار هند را نمایش می‌دهد که طبعا بحث‌های مالی را هم پیش می‌کشد. اما رقم بزرگ ده میلیارد دلار برای پیاده‌‌سازی و استفاده از سرویس‌های دیجیتال با چه برنامه‌ای سرمایه‌گذاری می‌شود؟

پاسخ ساندار پیچای به این سوال در چهار مرحله مطرح شده است:

  • امکان دسترسی به خدمات و اطلاعات شهروندان هندی به زبان اصلی که می‌تواند هندی، تامیلی، پنجابی یا هر زبان رسمی دیگر در هند باشد.
  • طراحی و ارائه محصولات و سرویس‌های جدید متناسب با نیازهای خاص هند.
  • کمک و توانمندسازی کسب‌وکارهایی که در حوزه فناوری دیجیتال فعال هستند.
  • بهره‌گیری از تکنولوژی و به‌خصوص هوش مصنوعی در حوزه‌های سلامت، آموزش، کشاورزی و هر حوزه دیگری که در راستای منافع فعلی جامعه هند باشد.

اهمیت اعلام رسمی سرمایه‌گذاری گوگل از آنجاست که هند قصد دارد به‌زودی از همکاری با شرکت‌های چینی صرف نظر کند. کمتر از یک ماه پیش، دولت هند دسترسی به ۵۹ اپلیکیشن و سرویس توسعه‌یافته در چین از جمله تیک‌تاک، وی‌چت را مسدود کرد.  به این ترتیب ممنوعیت فعالیت شرکت‌های چینی در هند کلید خورده و این یعنی شرکت‌های بزرگ آمریکایی آماده‌اند که با قدرت تمام به بازار هند نفوذ کنند.

گوگل هم یکی از این غول‌های تکنولوژی است که به قول مدیر عامل هندی‌الاصلش، هنوز کارهای زیادی دارد تا اینترنت را برای یک میلیارد هندی، کاربردی و دردسترس قرار دهد. از جمله برنامه‌های گوگل در هند، باید به بهبود ورودی‌های صوتی و پردازش صوتی برای تمامی زبان‌های هند و پشتیبانی از نسل جدید کارآفرین‌های هندی اشاره کرد. شرکت‌های بزرگ دیگری مثل آمازون و فیس‌بوک هم پیش از این در هند سرمایه‌گذاری‌های میلیارد دلاری کرده‌اند و از این پس هم با خروج تدریجی چین از بازار هند توسعه این سرمایه‌گذاری‌ها را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند.

انتظار می‌رود برنامه‌های سابق گوگل از جمله تولید گوشی‌های ارزان‌قیمت و تسهیلات دسترسی به اینترنت برای شهروندان هندی در روند سرمایه‌گذاری جدید این شرکت لحاظ شوند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست