شرکت نیرو محرکه موفق شده است سه نوع گیربکس دستی و اتوماتیک طراحی کند و حالا این گیربکس‌ها به مرحله تولید آزمایشی رسیده‌اند. شرکت نیرو محرکه از شرکت‌های زیرمجموعه گروه صنعتی ایران خودرو است و توانسته با اتکا به توان داخلی و دانش مهندسان کشور این گیربکس‌‌ها را طراحی و تولید کند.

به گزارش برات نیوز، داوود اسماعیل‌پور، مدیر عامل شرکت نیرو محرکه به برنامه تولید شرکت نیرو محرکه در سال جاری پرداخته و گفته است: این شرکت با هدف توسعه قوای محرکه و عرضه محصولات اتوماتیک توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو، تولید محصولات جدیدی از جمله گیربکس شش دنده دستی، گیربکس شش دنده اتوماتیک AMT، گیربکس شش دنده اتوماتیک AT و گیربکس شش دنده اتوماتیک DCT را در دستور کار قرار داده است.

او اضافه کرد: گروه صنعتی نیرو محرکه با اتکا به دانش طراحی، فناوری، نوآوری و ساخت انواع گیربکس دستی و اتوماتیک خودرو، انواع موتورسیکلت به ویژه برقی، قطعات قوای محرکه و ارائه خدمات صنعتی و آموزشی به دنبال ایفای نقش مؤثر در زنجیره تامین صنعت خودرو و خلق ارزش پایدار از طریق فروش داخلی و صادرات برای سهامداران و سایر ذی‌نفعان است.

شرکت نیرو محرکه
 تولید آزمایشی سه گیربکس داخلی

اسماعیل‌پور با تاکید بر اینکه طراحی و ساخت گیربکس شش دنده دستی MT6 از جمله محصولات جدید این شرکت است گفت: این گیربکس با هدف بهبود قابلیت رانندگی، کاهش مصرف سوخت، بهبود تعویض دنده با استفاده از سینکرونایزرهای دوبل و تریپل و سیستم تعویض دنده کابلی است که  برنامه‌ریزی و روند تولید آن آغاز شده و در نیمه دوم سال جاری، تولید آزمایشی آن کلید خواهد خورد. پروژه طراحی و ساخت گیربکس نیمه اتوماتیک AMT6 نیز جهت استفاده در خودروهای اقتصادی با هدف افزایش رضایت مشتری و راحتی رانندگی و کاهش مصرف سوخت تعریف شده است.

مدیرعامل شرکت نیرو محرکه اضافه کرد: خط مونتاژ گیربکس AT6 در حال نصب بوده و تا پایان امسال به مرحله تولید آزمایشی خواهد رسید. از ویژگی های این محصول ، سهولت در رانندگی و افزایش رضایت مندی مشتریان است.

اسماعیل‌پور با معرفی گیربکس DCT6 به‌عنوان دیگر محصولات آتی نیرو محرکه گفت:  تولید این محصول نیز با هدف بهبود شتاب‌گیری و رضایت مشتری و همچنین کاهش مصرف سوخت در مقایسه با سایر خودروهای گیربکس اتوماتیک صورت گرفته که با طی مراحل نهایی، در سال 1401 صحه‌گذاری شده و در سال بع از آن (1402) به مرحله تولید آزمایشی خواهد رسید.

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام این خودروسازی گفته است: طراحی و توسعه گیربکس‌های شش سرعته دستی و AMT و توسعه پروژه گیربکس‌های اتوماتیک AT و DCT در دستور کار قرار دارد. همچنین ارتقای موتورهای جاری از منظر استاندارد آلایندگی و مصرف سوخت، در کنار طراحی و توسعه خانواده موتور سه استوانه درحال انجام است. درحال حاضر تمامی خودروهای بنزینی براساس استانداردهای یورو۵ تولید می شود، برای محصولات گازسوز نیز اقدامات لازم صورت گرفته و با دریافت تاییدیه ها، این محصولات نیز با استاندارد یورو ۵ تولید و عرضه خواهد شد.

ضمنا چندی پیش معاون طراحی و تکوین محصولات گروه صنعتی ایران‌خودرو در معرفی و ارائه آمار ظرفیت تولید محصول راناپلاس، اعلام کرد که برنامه تولید خودرو راناپلاس با گیربکس پنج دنده دستی است که در آینده نزدیک به گیربکس شش دنده MT  و AMT، فرمان برقی و موتور EC۵ مجهز می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *