خبرهای جدید حاکی از آنند که چین تصمیم دارد تا پول رایج خود را به‌صورت دیجیتالی، در قالب یک اپلیکیشن تحویل غذا، در اختیار کاربران آنلاین قرار دهد. بانک مرکزی این کشور اعلام کرده است یوآن دیجیتالی قرار است به‌صورت آزمایشی برای پلتفرم میتوآن دیانپینگ عرضه شود.

به گزارش برات‌نیوز، این پلتفرم که بزرگ‌ترین اپلیکیشن تحویل غذا در چین محسوب می‌شود، 450 میلیون کاربر دارد که در صدها شهر چین از آن استفاده می‌کنند. قرار است این ارز دیجیتال به‌زودی روی این اپلیکیشن تست شود.

این خبر که برای اولین بار توسط رسانه راشاتودی منتشر شد، به تأیید رسانه بلومبرگ نیز رسیده است. بلومبرگ به نقل از منابع آگاه می‌نویسد: مذاکرات این شرکت با دپارتمان ویژه بانک مرکزی چین آغاز شده است.

یوآن دیجیتالی
یوآن دیجیتالی به زودی در اختیار مردم چین قرار میگیرد

میتوآن دیانپینگ مدعی شده است که می‌تواند یوآن دیجیتالی را در تمام 2800 شهری که در آن‌ها فعالیت دارد، رایج کند. هنوز مشخص نیست که در دوره آزمایش اولیه، این عملکرد محدود به چند شهر است یا قرار است در تمامی شهرها اجرایی شود.

میتوآن دیانپینگ،اولین اپلیکیشنی نیست که تصمیم به اجرای چنین طرحی گرفته است؛ پیش از این، غول تاکسی اینترنتی چین، دی‌دی، استفاده از یوآن دیجیتال را به صورت آزمایشی آغاز کرده بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *