اخبار اقتصادیبانک و بیمه

فروش ۱۶ میلیارد سفته و برات در شهر تهران

۱۶ میلیارد سفته

بانک مرکزی ایران گزارشی از فروش ۱۶ میلیارد و  ۳۰۰ میلیون ریال سفته و برات در ماه فروردین سال  ۱۳۹۹ در شهر تهران خبر داد.

به گزارش برات نیوز ؛‌ بر اساس آمر منتشر شده از سوی بانک مرکزی ایران در فروردین ماه امسال در شهر تهران حدود ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال سفت و برات فروخته شده است که در مقایسه با ماه‌های قبل و فروردین ماه سال پیش این میزان به ترتیب به میزان ۶۶/۴ درصد و ۲۶/۳ درصد کاهش یافته است.

بر اساس آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در فروردین امسال شاهد واخواست ۲۰۰ برگ سفته به مبلغی معادل ۳۱ میلیارد ریال در این شهر بودیم. در این ماه شاخص‌های تعداد و مبالغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۲۷/۱ و ۱۶/۸ رسیده است. از این نظر نیز شاخص به نسبت ماه قبل به ترتیب ۴۴/۶ درصد و ۶۷/۷ درصد کاهش پیدا کرده است و به نسبت ماه فروردین در سال ۹۸ از این نظر مقدار ۴۲/۶ درصد کاهش و ۵۶/۸ درصد کاهش در مبلغ را شاهد هستیم.

طبق این آمارها شاخص متوسط مبلغ یک برگه سفته و برات واخواست شده در ماه اول فروردین ۹۹ به میزان ۶۲/۱ رسیده است. این شاخص در فروردین سال گذشته معادل ۸۲/۴ بوده که در این بخش نیز شاهد کاهش شاخص هستیم.

فروش ۱۶ میلیارد سفته و برات در شهر تهران
فروش ۱۶ میلیارد سفته و برات در شهر تهران

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید