اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

10 شهر گران قیمت جهان مشخص شدند

10 شهر گران قیمت جهان

بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط موسسه مرکر، 10 شهر گران قیمت جهان برای اتباع خارجی معرفی شد. تفاوت آمار امسال این موسسه با سالهای گذشته در این است که برای اولین بار در کنار بررسی هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف جهان به محاسبه هزینه‌های زندگی برای مهاجرین نیز پرداخته است. با برات نیوز همراه باشید.

در این رتبه بندی که شامل ۲۰۹ شهر جهان است، هنگ کنگ که گران‌ترین شهر جهان از نظر هزینه‌های زندگی معرفی شده است گران‌ترین شهر برای مهاجران خارجی نیز لقب گرفت. بر همین اساس هم 10 شهر گران قیمت جهان برای اتباع خارجی مشخص شد.

در این آمار آمده است که هنگ‌کنگ بدون تغییر نسبت به سال قبل در رتبه نخست کشورهای گران قیمت،

عشق آباد ترکمنستان با پنج رتبه ارتقا نسبت به سال قبل در رتبه دوم و توکیو با یک رتبه کاهش رتبه سوم شهرهای گران‌قیمت جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

در این آمار شهر زوریخ سوئیس با یک رتبه افزایش، سنگاپور با دو رتبه کاهش، نیویورک آمریکا با سه رتبه افزایش، شانگهای چین با یک رتبه کاهش، برن سوئیس با چهار رتبه افزایش، ژنو سوئیس با چهار رتبه افزایش و پکن چین با دو رتبه کاهش در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

از سوی دیگر کشورهای واقع در منطقه آفریقا و آسیای مرکزی دارای هزینه‌های زندگی پایین‌تری برای مهاجران خارجی هستند.

طبق اعلام مرکر، از تونس بدون تغییر، ویندوک نامبیا با چهار رتبه کاهش، تاشکند ازبکستان با با دو رتبه کاهش، بیشکک قرقیزستان بدون تغییر، کراچی پاکستان با دو رتبه کاهش رتبه های اول تا سوم ارزان‌ترین شهرهای جهان برای مهاجرین شغلی بر اساس آمارهای اعلام شده هستند.

بانجول گامبیا بدون تغییر، تفلیس گرجستان با یک رتبه افزایش، اسکوپیه مقدونیه با یک رتبه افزایش، لوساکا زامبیا با پنج رتبه افزایش و اسلام آباد پاکستان با سه رتبه کاهش هم جزء 10 شهر ارزان جهان قرار دارند.

در این رده بندی هم چنین شهرهای لندن در رده ۱۹، مسکو ۲۱، دوبی ۲۳، ریاض ۳۱، پاریس۵۰، وین ۵۴، فرانکفورت ۷۶، ونکوور ۹۴، استانبول ۱۵۶ و باکو ۱۷۲ قرار گرفته‌اند.


تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید