شرکت سونی (Sony) به تازگی از رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5 رونمایی کرده و می‌توانیم به جرأت بگوییم که رابط کاربری این کنسول نسل نهمی، یک تجربه بسیار متفاوت را نسبت به گذشته و رابط کاربری کنسول پلی استیشن 4 ارائه می‌دهد. اما اگر علاقه دارید اطلاعات دقیقی از این رابط کاربری یا User Interface به دست آورید تا در منوهای پلی استیشن 5 سردرگم نشوید، این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید و با رسانه برات نیوز در ادامه مطلب همراه باشید.

از آن جایی که زمان به سرعت سپری می‌شد و به تاریخ عرضه کنسول‌های نسل بعدی در ماه نوامبر نزدیک و نزدیک‌تر می‌شدیم، بازی‌بازان و طرفداران نگران بودند که سونی در چه زمانی قصد دارد از رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5 رونمایی کند و آن‌ را هر چند خلاصه و کوتاه به دنیا نشان دهد. حال، خوشحال هستیم تا اعلام کنیم که این شرکت در هفته گذشته، با انتشار یک ویدیوی اختصاصی، به صورت کامل از رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5 رونمایی کرد و آن را به همه نمایش داد. طبق مواردی که به تازگی از این رابط کاربری مشاهده کرده‌ایم، باید تایید کنیم که قطعا همه چیز نسبت به کنسول های قبلی سونی، مانند پلی استیشن 3 و پلی استیشن 4، کاملا متفاوت است و برای عادت کردن به این منوها و به صورت کلی، رابط کاربری، باید مدت زمانی را با آن کار کنید.

کنسول پلی استیشن 5
نکات مهم درباره رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5

 

بیشتر بخوانید: معرفی لوازم جانبی کنسول پلی استیشن 5

طرفداران کنسول پلی استیشن 5 که قصد خرید این کنسول نسل نهمی را دارند، قطعا می‌خواهند از تغییر و تحولات رابط کاربری این محصول جدید خبردار شوند و درباره آن اطلاعات کاملی را کسب نمایند. از آن جایی که ویدیوی منتشر شده برای معرفی رابط کاربری پلی استیشن 5، به زبان انگلیسی بود و اطلاعات به شکل سریعی گفته می‌شد، قطعا بازی‌بازان و مردم بسیاری وجود دارند که می‌خواهند اطلاعات را به صورت متنی و به زبان شیوای فارسی مطالعه نمایند. حال، ما امروز اینجا هستیم تا دقیقا همین کار را انجام داده و 10 نکته مهمی که باید درباره رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5 بدانید را برای شما ذکر کنیم و درباره آن‌ها توضیح دهیم. البته در بین راه، مقایسه‌هایی نیز با رابط کاربری کنسول پلی استیشن 4 داریم که به آن‌ها می‌پردازیم. این شما و این 10 نکته مهم درباره رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5:

صفحه Home Screen جدید و بخش Control Center

بدون شک صفحه Home Screen و بخش Control Center، از جمله مکان‌هایی هستند که گیمرها و بازی‌بازان بیشترین زمان خود را در آن قسمت‌های سپری خواهند کرد تا تمام بازی‌ها و برنامه‌های خود را تحت نظر داشته باشند. در همین ابتدا باید اشاره کنیم که رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5 با رزولوشن 4K کامل (به مانند پلی استیشن 4 پرو) و HDR نمایش داده می‌شود و فضای زیبایی را برای شما می‌سازد. اولین صفحه یا همان صفحه خانه، عملا شلوع و پر رفت و آمد نیست و آیکون‌ بازی‌ها و موارد دیگری که در آن قرار گرفته‌اند، نسبت به رابط کاربری کنسول پلی استیشن 4، کوچک‌تر هستند و نزدیکی بیشتری به یکدیگر دارند. ماندن روی آیکون یکی از بازی‌ها یا برنامه‌های دیگر، HUB آن را فعال می‌کند و در واقع هر اطلاعاتی که شما از آن آیکون نیاز داشته باشید را در اختیارتان قرار می‌دهد. این اطلاعات در فضای نسبتا بزرگی در وسط صفحه نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید مواردی مانند پیشرفت در گرفتن تروفی‌های یک بازی، قیمت و کاور آرت یک عنوان و دکمه‌ی Play در پایین و سمت چپ صفحه را مشاهده نمایید که طبیعتا با کلیک کردن روی آن، می‌توانید وارد بازی مربوطه شوید. اما از آن جایی که دکمه Play واقع شده، می‌توان به پایین آمد و به صفحه‌ی فعالیت‌ها یا Activities رسید که شامل اخبار مفید، ویدیو کلیپ، محتویات اضافی و الحاقی و موارد دیگری برای یک بازی خواهد شد.

اما چه می‌شود اگر شما در حال تجربه بازی مورد علاقه خود باشید و بخواهید اوضاع خارج از بازی را کنترل نمایید. این جا است که عنصری به نام مرکز کنترل یا Control Center فواید خود را نشان می‌دهد. زمانی که در حال تجربه یک بازی هستید، می‌توانید دکمه پلی استیشن را که روی کنترلر دوال سنس (DualSense) قرار گرفته، فشار دهید و یک سری گزینه‌ها خیلی سریع برای شما نمایش داده خواهند شد. دکمه Home Screen، آیکون بازی، دوستان آنلاین، کنترلر و حتی دکمه پاور در این قسمت برای شما به نمایش در خواهند آمد. Control Center همچنین یک راه متقاعد کننده و خوب برای دسترسی داشتن به فعالیت‌ها، تصاویر ضبط شده (اسکرین شات) و اخبار رسمی در هنگام بازی کردن به شمار می‌آید و برخلاف رابط کاربری کنسول پلی استیشن 4، برای مشاهده این موارد، حتما لازم نیست به یک صفحه کاملا جداگانه برویم.

هوم اسکرین رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5
زمانی که در حال تجربه یک بازی هستید، می‌توانید دکمه پلی استیشن را که روی کنترلر دوال سنس (DualSense) قرار گرفته، فشار دهید و یک سری گزینه‌ها خیلی سریع برای شما نمایش داده خواهند شد.

بخش فعالیت‌ها

اگر در بخش Home Screen به سمت پایین حرکت کنید یا در بخش Control Center به یک سری کارت‌های موجود در قسمت پایین توجه نمایید، در واقع وارد بخش فعالیت‌ها یا Activities می‌شوید. اما فعالیت‌ها در رابط کاربری جدید کنسول پلی استیشن 5 دقیقا چه هستند و چه کاری انجام می‌دهند؟ فعالیت‌ها در رابط کاربری، در واقع فرصت‌های گیم‌پلی هستند و بازی‌بازان را هر چه بیشتر به هدف خود نزدیک می‌سازند. شما می‌توانید با کارت‌های فعالیت‌ها، به راحتی درون یک قسمت خاص از یک بازی ویدیویی بروید و آن فعالیت یا هدفی که برای بازی تعریف شده را انجام دهید. به عنوان مثال، در نمایش اخیر مشاهده کردیم که با باز کردن یکی از کارت‌ها، وارد بازی Sackboy: A Big Adventure می‌شویم و از یک قسمت معین، کار خاصی را به سرانجام می‌رسانیم. کارت فعالیت،‌ در واقع میزان پیشرفت شما در کامل کردن یک هدف را نمایش می‌دهد. به عنوان مثال، اگر قرار است در یک بازی 10 نامه را پیدا کنید، با پیدا کردن 2 نامه، 20 درصد پیشرفت روی کارت مورد نظر نمایش داده می‌شود. سوییچ کردن بین منوی فعالیت‌ها و گیم‌پلی اصلی بازی، به شدت سریع است و شما حتی می‌‌توانید پنجره‌ی کارت‌ها و فعالیت‌ها را در صفحه ‌گیم‌پلی باز کنید و همزمان دو تصویر را داشته باشید. این باعث می‌شود به صورت لحظه‌ای از میزان پیشرفت خود در جهت کامل کردن یک فعالیت، خبردار شوید.

علاوه بر این، بخش فعالیت‌ها در بازی ها و عناوین آنلاین و چند نفره نیز کاربرد دارند. به عنوان مثال، زمانی که در حال یک بازی آنلاین و چند نفره مانند Destruction AllStars هستید، می‌توانید پلی لیست‌های مختلفی مانند حالت بازی 8 دربرابر 8، حالت‌های تک نفره و سری های چالش را انتخاب کنید و سریع به بخش‌های مورد نظر بروید. بخش Control Center همچنین می‌تواند روی صفحه خانه (Home Screen) بیاید و به شما اجازه دهد تا یک سری از فعالیت‌های مربوط به کارکردهای مختلف کنسول را انجام دهید.

فعالیت‌ها در رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5

فعالیت‌ها در رابط کاربری، در واقع فرصت‌های گیم‌پلی هستند و بازی‌بازان را هر چه بیشتر به هدف خود نزدیک می‌سازند

بخش اهداف

قطعا تا به حال برای تمام بازی‌‌بازان پیش آمده که دوست داشته باشند تمام موارد و محتویات موجود درون یک بازی ویدیویی را به اتمام برسانند و به نوعی با دریافت تمام تروفی‌ها، یک بازی را به شکل 100 درصد تمام نمایند. با این حال، گرفتن تمام آیتم‌های جمع کردنی درون یک بازی یا از بین بردن یک سری دشمن خاص در مراحل، ممکن است از چشم هر گیمری دور بماند و یک راهنمای قدم به قدم و خوب برای بخش‌های مختلف بازی می‌تواند بسیار کارآمد باشد. در بخش اهداف یا Objectives رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5، قرار است دقیقا چنین چیزی را مشاهده نماییم. هنوز نمی‌دانیم که آیا بخش اهداف، تنها در اختیار مشترکین سرویس پلی استیشن پلاس (PS Plus) قرار می‌گیرد برای تمام افراد در دسترس قرار دارد، اما این موضوع را می‌دانیم که وجود چنین مواردی می‌تواند تجربه جالبی را برای بازی‌باز بسازد. با استفاده از بخش اهداف، شما می‌توانید یک سری ماموریت‌های جزئی درون یک مرحله از یک بازی را به اتمام برسانید و با راهنمایی‌های مختلفی که از آن  دریافت می‌کنید، کار ساده‌تری را در پیش داشته باشید. به عنوان مثال، در بازی Sackboy: A Big Adventure اگر بخواهید یک لباس و ایموجی‌های خاص را داخل یک مرحله از بازی پیدا کنید، می‌‌توانید محل این لباس و آیتم را با کمک سیستم اهداف، بیابید و به صورت کلی، اهداف ریز موجود در یک بازی را با کمک خوبی به دست آورید.

اهداف در رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5

با استفاده از بخش اهداف، شما می‌توانید یک سری ماموریت‌های جزئی درون یک مرحله از یک بازی را به اتمام برسانید و از وجود آن‌ها با خبر شوید.

بخش کمک رسانی بازی‌ها

تا کنون درباره کمک رسانی و راهنمایی‌های کاربردی درون یک بازی ویدیویی، به شکل خلاصه صحبت کردیم اما این قطعا پایان کار نیست. تا پیش از این برای کمک گرفتن برای رد کردن یک بخش از بازی یا پیدا کردن یک آیتم خاص درون یک مرحله، دست به دامن اینترنت و یوتوب می‌شدیم و سعی مِی‌کردیم از راهنمایی‌های مختلفی که در فضای اینترنت وجود دارد، استفاده نماییم. اما حالا با سیستم و بخش کمک رسانی بازی‌ها در رابط کاربری کنسو پلی استیشن 5، شاید کار گیمرها راحت‌تر از گذشته شود. به مثال قبلی در بخش بالا بازمی‌گردیم؛ اگر برای پیدا کردن یک لباس خاص در یکی از مراحل بازی Sackboy: A Big Adventure، به کمک نیاز داریم و نمی توانیم آن لباس مبدل را در مرحله مشخصی از بازی پیدا نماییم، می‌توانیم از بخش کمک رسانی‌ بازی ها یا Game Help رابط کاربری جدید پلی استیشن 5 استفاده نماییم. در این مورد خاص، در بخش Game Help، یک سری تصاویر یا اسکرین شات‌های خاصی را مشاهده می‌کنیم که محل دقیق لباسی که دنبالش می‌گردیم را به ما نشان می‌دهند. اگر حتی این تصاویر نیز برای ما کارساز نبود، می‌توانیم کلیپ‌های راهنمای کوتاهی را برای پیدا کردن آیتم مشاهده نماییم. با این که بخش Game Help به نظر فوق‌العاده می‌رسد، اما باید اشاره کنیم که احتمالا در تمام بازی‌های پلی استیشن 5 در دسترس نخواهند بود و تنها بازی‌بازانی که مشترک سرویس پلی استیشن پلاس هستند می‌توانند از خدمات آن استفاده نمایند. به نظر می‌رسد بیشتر در بازی‌های انحصاری کنسول پلی استیشن 5 شاهد بخش کمک رسانی باشیم.

کمک رسانی در بازی‌ها

در بخش کمک رسانی بازی ها، می‌توانیم با کمک تصاویر و ویدیوهای کوتاهی که تهیه شده، راحت‌تر یک آیتم مخفی شده را پیدا کنیم و به صورت کلی، راه خود را پیش ببریم.

بخش Screen Share

با استفاده از قابلیت Screen Share، کارها باز هم در رابط کاربری و محیط پلی استیشن 5 آسان‌تر از گذشته می‌شود و سرعت بازی‌باز برای انجام چند کار در لحظه، افزایش پیدا می‌کند. به عنوان مثال، پیوستن به پارتی‌ها و جمع‌های دوستانه در پلی استیشن 5، بسیار یکپارچه‌تر و راحت‌تر انجام می‌شود. شما می‌توانید پارتی‌ها را ببینید و با یک نوتیفیکیشن یا اعلان قابل تعامل،‌ وارد پارتی های چند نفره شوید و این در حالی انجام می‌شود که باز هم نیازی نیست از بازی خود خارج شوید و تنها با فشردن یک کلید، تمام کارها انجام می شود. اما این پایان کار نیست و با کمک بخش چدید Screen Share، یک سری ویژگی جدید و هیجان انگیز دیگر نیز برای بازی‌بازان در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، شما می‌توانید گیم‌پلی بازی دوست خود را مشاهده کنید اما برای انجام این کار، مجبور به خارج شدن از بازی خود نیستید. شما می‌توانید با باز کردن یک صفحه دوم در صفحه اصلی خود، هم به تجربه بازی مورد علاقه خود بپردازید و هم گیم‌پلی زنده‌ی دوستتان را نیز مشاهده کنید. این ویژگی‌ جدید برای بازی های چند نفره همکاری یا Co op بسیار تاثیر گذار خواهد بود و بسیاری از دوستان می‌توانند در لحظه گیم‌پلی و صفحه بازی خود را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و مثلا زمانی که در یک بازی به بن بست خورده‌اند، از دوستان کمک بگیرند.

Screen Share در رابط کاربری پلی استیشن 5

با قابلیت Screen Share شما می‌توانید گیم‌پلی بازی دوست خود را مشاهده کنید اما برای انجام این کار، مجبور به خارج شدن از بازی خود نیستید.

پیوستن به بخش چند نفره بازی‌ها بدون معطلی

پیوستن به بخش چند نفره یک بازی ویدیویی، حالا راحت‌تر از همیشه انجام می‌گیرد. اگر برخی از دوستان شما در یک بازی آنلاین و چند نفره، مثلا بازی Destruction AllStars مشغول باشند، شما می‌توانید بدون معطلی و به شکل یکپارچه به بازی آن‌ها ملحق شوید. تنها کافی است که Control Center را در کنسول پلی استیشن 5 باز کنید، در این بخش به دنبال کارتی که بازی در حال انجام را نشان می‌دهد، بگردید و تنها با فشردن یک دکمه، وارد آن بازی آنلاین و چند نفره شوید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا بازی مورد نظر به سادگی و بدون معطلی باز شود و به شما اجازه دهد که خیلی سریع وارد بخش مورد نظر که همان بخش چند نفره است شوید. این سرعت عالی در رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5، بیش از هر چیز دیگری به دلیل وجود درایو SSD جدید این کنسول است.

رفتن به بخش چند نفره در رابط کاربری پلی استیشن 5

برای رفتن به بخش چند نفره یک بازی، تنها کافی است کارت مربوطه را در منوهای یکپارچه پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

تصاویر و ویدیوهای ضبط شده

اگر یادتان باشد، پیش از این در برات نیوز درباره کنترلر جدید کنسول پلی استیشن 5، یعنی کنترلر دوال سنس صحبت کردیم و گفتیم که یکی از تغییرات انجام شده در این کنترلر نسبت به کنترلر پلی استیشن 4، وجود یک دکمه جدید به نام Create است که در واقع جایگزین دکمه Share شده و قرار است ویژگی‌های جدیدی داشته باشد. حال، می‌توانیم درک بهتری نسبت به دکمه Create داشته باشیم. با استفاده از دکمه Create، مانند گذشته می‌توان اسکرین شات‌ها و ویدیوهای مختلفی را از گیم‌پلی یک بازی ضبط و ذخیره کرد که بسیار شبیه به کارایی دکمه Share روی کنترلر دوال شاک 4 به نظر می‌رسد. با این حال، این بار با فشردن این دکمه، یک صفحه از سمت چپ تصویر باز نمی‌شود، بلکه صفحه‌ای کوچک از پایین صفحه باز می‌شود و به شما اجازه‌ی ضبط یا ذخیره‌ی تصاویر و ویدیو‌ها را با کیفیت 4K می‌دهد. پس از این کار، شما می‌توانید این تصاویر و ویدیوهای ضبط شده را به دلخواه ویرایش و تدوین کنید و آن‌ها را از طریق رسانه‌های اجتماعی مختلف، مانند توییتر (Twitter) به اشتراک بگذارید. یک نکته جالب در مورد اشتراک گذاری تصاویر و ویدیوها وجود دارد که مربوط به اسپویل شدن بازی‌ها می‌شود. به بیان دقیق‌تر، زمانی که یک فرد به تجربه یک بازی خاص نپرداخته و در حال تماشای رسانه اجتماعی خود و تصاویر و ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده به وسیله دوستان خود است، پیش از باز شدن فایل، یک هشدار اسپویل و لو رفتن بازی دریافت می‌کند تا بر حسب اتفاق، قسمتی از بازی (داستانی یا غیر داستانی) برایش لو نرود و اسپویل نشود.

تصاویر و ویدیوهای ضبط شده پلی استیشن 5

با استفاده از دکمه Create شما می‌توانید تصاویر و ویدیو‌های خود را از گیم‌پلی تهیه کرده و پس از تدوین،‌ آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

شناسایی صدا و صوت برای پیام رسانی

اگر علاقه خاصی به پیوستن به پارتی‌های آنلاین و چت صوتی با دوستان خود ندارید، همیشه می‌توانید یک سری پارتی خاص ساخته و در آن تنها به صورت متنی به گفت و گو با دوستان خود مشغول شوید. با این حال، با استفاده از قابلیت جدید رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5، الزاما نیازی به تایپ کردن جملات خود به شکل قدیمی و با کیبرد قرار گرفته روی صفحه ندارید و می‌توانید خیلی راحت پیام‌های متنی را به با صدای خود بنویسید. از آن جایی که کنترلر دوال سنس دارای یک میکروفون داخلی است، شما می‌توانید بدون متصل کردن هندزفری یا هدفون‌، دکمه خاصی را در صفحه چت فشار دهید و پیام خود را به صورت صوتی بگویید. پس از این، صوت شما به راحتی تبدیل به نوشتار و تکست می‌گردد و می‌توانید آن‌ها را خیلی سریع‌تر به دوستان خود ارسال کنید.

شناسایی صوت برای نوشتن پیام

برای چت کردن با دوستان، الزاما نیازی به تایپ کردن جملات خود به شکل قدیمی و با کیبرد قرار گرفته روی صفحه نیست و می‌توانید خیلی راحت پیام‌های متنی را به با صدای خود بنویسید

جست و جو در منوها

در صفحه خانه یا Home Screen کنسول پلی استیشن 5، شما می‌توانید در سمت چپِ‌ تمام آیکون‌های بازی خود (پیش از رسیدن به بخش فروشگاه پلی استیشن)، یک آیکون خاص را مشاهده کنید که Explore یا جست و جو نام دارد. با استفاده از این آیکون، شما می‌توانید به تمام اخبار رسمی و بازی‌هایی که دنبال کرده‌اید، دسترسی داشته باشید و به صورت کلی، از خبرهای مهمی که در دنیای پلی استیشن در حال رخ دادن است، آگاه شوید. به عنوان مثال، جزئیات جدید درباره یک موضوع یا معرفی های جدیدی که درباره یک محصول انجام می‌شود، اطلاعات کسب می‌کنید و آگاهی خود را بالاتر می‌برید. سونی اعلام کرده که این ویژگی هنوز به صورت کامل و برای تمام نقاط جهان، آماده نشده و فعلا تنها در منطقه ایالات متحده آزمایش شده و در هنگام عرضه کنسول پلی استیشن 5، تنها در این کشور قابل تجربه خواهد بود. با این حال، باید انتظار داشته باشیم که این ویژگی خوب و کارآمد، در مناطق دیگری نیز در دسترس قرار بگیرد. اما به صورت کلی، می‌توان گفت که بخش جست و جو و Explore، بسیار جالب به نظر می‌رسد و مشاهده اخبار درباره بازی‌ها و سرویس های پلی استیشن فوق‌العاده است.

منوهای رابط کاربری پلی استیشن 5

با استفاده از آیکون Explore شما می‌توانید به تمام اخبار رسمی و بازی‌هایی که دنبال کرده‌اید، دسترسی داشته باشید و به صورت کلی، از خبرهای مهمی که در دنیای پلی استیشن در حال رخ دادن است، آگاه شوید

فروشگاه پلی استیشن

اما در قسمت آخر مطلب، به فروشگاه پلی استیشن می‌رسیم. فروشگاه پلی استیشن همیشه یک مکان مهم برای بازی‌بازان محسوب می‌شود. جایی که تقریبا می‌توان به دنیای بازی‌ها دسترسی داشت و از طرح‌های تخفیفی برای خرید عناوین استفاده کرد. همین موارد باعث می‌شود تا بازی‌بازان معمولا زمان قابل توجهی را در فروشگاه پلی استیشن یا PlayStation Store سپری کنند. همان طور که مشاهده می‌کنید، آیکون فروشگاه پلی استیشن باز هم مانند همیشه در ابتدای فهرست قرار گرفته و با آمدن روی آیکون آن، متوجه یک تغییر بزرگ می‌شویم. فروشگاه پلی استیشن برخلاف گذشته که برای خود اپلیکیشن خاص داشت و یک صفحه کاملا جدید را برای شما باز می‌کرد، در این جا کاملا درون رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5 جای گرفته و به شدت یکپارچه شده است. این تغییر باعث می‌شود تا بازی‌بازان با سرعت و راحتی بیشتری در فروشگاه جست و جو نمایند و سرویس‌های محبوبی مانند پلی استیشن پلاس را بهتر مرور نمایند و حتی از بازی‌هایی که می‌توانند به صورت پشتیبانی از نسل قبل اجرا کنند، با خبر شوند. البته سونی هنوز فروشگاه پلی استیشن را به صورت مفصل نمایش نداده و از آن جایی که کنسول به زودی منتشر می‌شود، به نظر می‌رسد تست و مشاهده اصلی، به عهده خودمان خواهد بود.

فروشگاه پلی استیشن در رابط کاربری جدید

فروشگاه پلی استیشن در اینجا کاملا درون رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5 جای گرفته و به شدت یکپارچه شده است.

با مرور تمام این ویژگی‌ها و موارد جدید درباره رابط کاربری کنسول پلی استیشن 5، بدون شک هیجان زده می‌شویم و صبر کردن برای تجربه این رابط کاربری جدید، آن هم پس از سال‌ها کار با رابط کاربری کنسول پلی استیشن 4 به شدت سخت می‌شود. با مشاهده این تغییر و تحولات انجام گرفته در رابط کاربری کنسول جدید، به سادگی می‌توان این موضوع را درک کرد که شرکت سونی از هر طریق ممکن قصد دارد تغییر نسل را در کنسول نسل نهمی خود نشان دهد و در هر زمینه‌ای دست به ایجاد تغییر و تحول می‌زند. کنسول پلی استیشن 5 در تاریخ 12 ماه نوامبر سال 2020 میلادی، مصادف با پنج شنبه، 22 آبان ماه سال 1399 طی دو مدل دیجیتالی و دیسک خور، با قیمت‌های 399 و 499 دلار عرضه خواهد شد.

نظر شما در مورد رابط کاربری جدید کنسول پلی استیشن 5 و ویژگی‌های هیجان انگیز و جالب آن چیست؟ نظرات خوب خود را با رسانه برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *