اخبار اقتصادیارز-طلا-سکهمنتخب سردبیر

بیش از 2.6 میلیارد یورو ارز حاصل از صادرات در نیما به فروش رسید

2.6 میلیارد ارز نیمایی

به گزارش برات‌نیوز ، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران گزارشی از عملکرد سامانه نیما منتشر و اعلام کرده است که در آن مشخص شده 2.6 میلیارد ارز نیمایی تا پایان خرداد برای واردات اختصاص داده شده است. در گزارش این معاونت آمده است:

از ابتدای فروردین ۱۳۹۹ تا پایان روز ۲۵ خردادماه یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون یورو در سامانه نیما خرید ارز برای واردات انجام شده است. این اتفاق درحالی رخ داد که فروش ارز صادراتی حدود 40 درصد و خرید ارز برای واردات حدود 59 درصد در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش را تجربه کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: دلار مرز 20 هزار تومان را رد کرد

طبق این گزارش فروش ارز صادراتی در ۲ هفته ابتدایی سال جاری تقریبا کمتر از ۵۰ میلیون یورو گزارش شده و از هفته سوم فروردین‌ماه و با پایان تعطیلات نوروزی، عرضه ارز افزایش یافته و به رقمی حدود ۲۵۰ میلیون یورو رسیده است. در هفته نهم و دوازدهم سال 99 نیز شاهد بالاترین عرضه ارز در سامانه نیما بودیم به نحوی که در طول این ۲ هفته رقمی برابر با ۴۰۰ میلیون یورو ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما به فروش رسیده است. بررسی روند هفتگی معاملات خرید ارز برای واردات نشان می‌دهد که در هیچ هفته‌ای رقم خرید ارز برای واردات بالاتر از ۲۰۰ میلیون یورو نبوده است و به جز ۲ هفته نخست سال جاری، نوسان آن به طور متعادل دنبال شده است. این آمار باعث شده که شاهد 2.6 میلیارد ارز نیمایی حاصل از صادرات به فروش رفته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید