اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

وعده تعیین تکلیف 500 هزار گوشی دپو شده درگمرک

500 هزار گوشی دپو شده درگمرک

درحالی که چندی است قیمت گوشی های تلفن همراه افزایش یافته و کارشناسان حوزه معتقدند که ورود گوشی های قاچاق و عدم ترخیص گوشی های وارداتی موجب این افزایش قیمت و نا به سامانی ها شده است سپرست وزارت صنعت و معدن و تجارت از وجود 500 هزار گوشی دپو شده درگمرک کشور اظهار بی اطلاعی کرده است .

مدرس خیابانی از وجود این تعداد گوشی تلفن همراه در گمرکات اظهار بی اطلاعی کشور و وعده داده است که بررسی موضوع ترخیص 500 هزار گوشی دپو شده درگمرک را دراولویت کارها قرار می دهم واقدامات لازم در این زمینه انجام خواهد گرفت.

وی با تاکید بر بی اطلاعی خود از وضعیت این تعداد گوشی در گمرک اظهار کرده است :500 هزار گوشی همراه وارداتی که بیش از 4 ماه است در گمرک دپو شده است به زودی تعیین تکلیف می شود .

سرپرست وزارت صنعت و معدن و تجارت درباره تامین نیاز بازار و کنترل آشفتگی قیمت تلفن همراه در بازار اظهار کرده است.

بیشتر بخوانید: هشدار به قاچاقچیان تلفن همراه مسافری

آمار کاهشی ثبت روزانه تلفن های همراه در سال جاری

همچنین حسین غروی‌رام رئیس هیأت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل نیز به محدودیت در منابع ارزی اشاره کرده و گفته است :

برای تامین نیاز بازار تلفن همراه و رفع آشفتگی های آن باید 500هزار دستگاه وارداتی تلفن همراه از گمرک ترخیص شود که البته این موضوع نیازمند اختصاص ارز است .

وی درباره قیمت تلفن های همراه وارداتی به کشور گفته است :86 درصد‌ تلفن‌های همراه موجود در گمرک با قیمت زیر ۳۰۰ یورو  و ۱۴ درصد دیگر آن  تلفن‌های همراه بالای ۳۰۰ یورو هستند که باید برای تأمین نیاز مردم ،بانک مرکزی نسبت به اختصاص ارز مورد نیاز اقدام کند.

غروری‌رام به کاهش میزان ثبت روزانه تلفن همراه در سال جاری اشاره کرده و گفته است :در حال حاضر روزانه ۱۴۰۰ تلفن همراه فعال و ثبت می‌شود که با توجه به اینکه در سال گذشته روزانه ۵ هزار تلفن همراه فعال و ثبت می‌شد آمار بسیار کاهشی شده و دلیل این موضوع نوسانات ارزی است .

به گفته وی 80 درصد از این تلفن‌های همراه  ثبت شده جزء گران‌ترین گوشی‌های همراه است.

وی بیان کرده است : برای جلوگیری از قاچاق تلفن همراه و با توجه به آمار کاهشی که در کشور به خاطر نوسانات ارزی داریم باید از سامانه افق استفاده شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید