تکنولوژیمنتخب سردبیر

ایران به جمع کشورهای دارنده 5G‌ می پیوندد

5G در ایران

سرعت و در دسترس بودن اینترنت در ایران همیشه دغدغه مردم بوده و هست. فناوری پرکاربردی که این روزها به یکی از ابزار کار بخش بزرگی از جامعه بدل شده است. اما این فناوری در ایران با مشکلات زیادی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که قرار است بخش اعظمی از این مشکلات با نصب اولین سایت 5G تا چهار هفته دیگر در کشور مرتفع شود. در واقع 5G در ایران قابل استفاده خواهد شد. با برات نیوز همراه باشید.
خبری که از زبان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نقل شده است می تواند خبر خوشی برای کسب و کارهای اینترنتی و کاربران آن باشد. نصب سایت 5G و راه اندازی 5G در ایران که نه تنها حجم دیتا روی شبکه‌ها را چندصد برابر می‌کند، بلکه سرعت انتقال دیتاها را نیز بسیار زیاد می‌کند و تأخیر آن کمتر از یک میلی‌ثانیه خواهد بود، یک اتفاق خوب و قابل قبول برای مردم باشد.
این سایت امکان استفاده از طیف پهن ۳۰ تا ۳۰۰ گیگاهرتز را در اختیار کاربران می‌گذارد. سازمان GSMA یا سیستم جهانی برای ارتباطات تلفن همراه (Global System for Mobile Communications) در گزارش خود، تعداد اتصالات 5G را تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱.۴ میلیارد در کل جهان پیش‌بینی کرده است.
سال 98 مقدمات انجام این کار در کشور کلید خورد و این سایت قرار است تا یک ماه دیگر در کشور نصب شود. فناوری 5G فناوری غالب جهان در دهه آینده جهان خواهد بود و ایران نیز در حال آماده‌سازی شرایط و بسترهای لازم برای جذب این فناوری از طریق ایجاد زیرساخت‌ها و نیز افزایش آگاهی و علاقه مردم نسبت به کاربردهای متعدد و متنوعی است که این فناوری برای زندگی آن‌ها به ارمغان خواهد آورد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید