1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. کوله‌ بران تا چند ماه آینده ساماندهی می شوند
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

کوله‌ بران تا چند ماه آینده ساماندهی می شوند

کوله‌ بران

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور درباره ساماندهی کوله‌ بران گفت: فکر می کنم چنانچه مشکل خاصی وجود نداشته باشد، ظرف مدت چندماه آینده ساماندهی کوله‌ بران عملیاتی شود.

به گزارش برات نیوز، این درحالی است که چند روز پیش عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعلام کرده بود کوله بری در قالب لایحه دوفوریتی تصویب شد و برای بررسی جزئیات و با هدف تسریع در کار و استفاده از ظرفیت کوله‌بری برای استان کرمانشاه تلاش شد از کمیسیون اقتصاد به کمیسیون امنیت ملی انتقال داده شود.

برهمین اساس، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که پیش‌بینی می‌شود طرح ساماندهی تجارت مرزی و کوله‌بری و معیشت مرزنشینان از اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ قابل اجرا باشد.

درهمین راستا، سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که درباره ساماندهی کوله‌ بران چه اقداماتی در دستور کار است، گفت: در جلسه شورای توسعه شرق، جنوب شرق و شمال غرب کشور که به ریاست وزیر کشور تشکیل شد، این موضوع در جلسه توسط رییس قرارگاه حمزه طرح شده و مجددا مطالبه شد.

تعیین معابر مشخص برای حمل و نقل کالا

وی ادامه داد: وزیر کشور دستوراتی در این خصوص دادند و قرار شد با هماهنگی لازم با دستگاه‌های ذیربط ملی این کار انشالله به سرعت و طی زمانبندی مشخصی عملیاتی شود، ضمن اینکه همزمان در مجلس شورای اسلامی نیز این موضوع مطرح شده و درخصوص آن مباحثی مطرح شده است. فکر می کنم چنانچه مشکل خاصی وجود نداشته باشد، ظرف مدت چندماه آینده این کار عملیاتی شود.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با توضیح درباره این طرح گفت: معابری مشخص و معین شده است. این معابر برای حمل و نقل کالا دیده شده است و آنها می‌توانند طبق ضوابطی که ابلاغ می شود، از این معابر برای حمل و نقل کالا استفاده کنند. کلیات این موضوع مورد توافق است اما جزییات آن نیازمند روشن شدن ابعاد و هماهنگی بین دستگاهی دارد که این کار در حال انجام است.

میراحمدی درباره عدم تکرار تعرض به مرزبانان ایرانی از سوی نیروهای مرزبانی طالبان گفت: در مورد این اتفاق بلافاصله مرکزیت طالبان وقتی متوجه چنین اتفاقی شدند به سرعت دستور دادند که این سرباز را آزاد کنند و حتی با جعبه شیرینی او را بدرقه کردند. این تخلفی بود که از سوی مامورین مرزبانی و محلی صورت گرفته بود و خارج از اراده مرکزیت بود.

پیگیری موضوع تعرض به مرزبانان ایرانی از سوی مرزبانی طالبان

وی تاکید کرد: ما به این موضوع اکتفا نکرده ایم و در حال پیگیری هستیم که این موضوع به شکل جدی تری دنبال شود و با مامور خاطی مرزبانی افغانستان برخورد قاطع صورت بگیرد و مسیر خودش را این موضوع دنبال می کند.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور درباره وضعیت امنیت مرزها به ویژه در شمال غرب کشور گفت: ما نگرانی در خصوص وضعیت امنیت مرزها و به ویژه مرزهای شمال غربی نگرانی نداریم و تهدید خاصی تا به حال به طور عملیاتی و میدانی نسبت به امنیت شهروندان و امنیت مرزی ما اتفاق نیفتاده است.

میراحمدی خاطرنشان کرد: تمام کشورها می دانند که امنیت مرزی و شهروندان ما خط قرمز ما است و می دانند که در این موضوع جمهوری اسلامی به هیچ وجه گذشت نمی کند در عین حال ما با همه کشورهای پیرامون خود، حسن همجواری داشته و روابط خوبی داریم و مشکل خاصی پیرامون مرزهای ما از سوی هیچ یک از کشورهای پیرامونی مان وجود ندارد.

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست