بازی

backwards compatibility در پلی استیشن ۵

backwards compatibility در پلی استیشن ۵

وقتی صحبت از قابلیت Backwards Compatibility در کنسول‌های بازی در میان باشد، بدون شک می‌توان بیان کرد که شرکت مایکروسافت عملکرد بسیار بهتری نسبت به شرکت سونی داشته است. به عنوان مثال، PS۴ از قابلیت backwards compatibility برای بازی‌های PS۳ پشتیبانی نمی‌کند در حالی که ایکس باکس علاوه بر بازی‌های ایکس باکس اصلی از بازی‌های ایکس باکس ۳۶۰ نیز پشتیبانی می‌کند. با این وجود، در توئیت منتشر شده توسط حساب کاربری Renak_schedule، این ادعا مطرح شد که شرکت سونی به دنبال ثبت حق اختراعی است که در آن ایده‌ی بهره‌گیری از قابلیت backwards compatibility در پلی استیشن ۵ مطرح شده است. ایده‌ای که می‌گوید سونی به شکل ابری می‌خواهد بازی‌های  PS۴، PS۳، PS۲ و پلی استیشن اصلی را روی PS5 اجرا کند.

پس کار اینگونه خواهد بود که backwards compatibility در پلی استیشن ۵ به صورت یک ماشین مجازی کار میکند (مانند اجرای ویندوز با استفاده از ‌Boot Camp توسط کاربران سیستم‌عامل مک) که در آن گیمرها می‌توانند بازی‌های طراحی شده برای کنسول‌های قدیمی‌تر را روی پلی استیشن ۵ اجرا کرده و بازی کنند. شرکت سونی پیش از این نیز به نوعی این کار را انجام داده است؛ به طوری که امکان اجرای بازی‌های پلی استیشن ۳ با استفاده از سرویس PS NOW برای کاربران PS۴ فراهم شده است.   

مشکلی که در این روش وجود دارد این است که گیمرها مجبور به پرداخت هزینه برای بازی‌هایی می‌شوند که قبلاً خریداری کرده‌اند. این مشکل بسیار آزاردهنده است زیرا هزینه‌ا‌ی اضافی برای گیمرها به همراه خواهد داشت و بسیاری علاقه‌ای به پرداخت آن ندارند.

این امر، پلی استیشن ۵ را به یک گزینه‌ جذاب برای گیمرها تبدیل خواهد کرد زیرا ضمن انتظار برای عرضه‌ نسخه‌های جدید بازی‌ها، تعداد بیشماری از بازی‌های قدیمی در دسترس آن‌ها قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که آنچه گفته شد تنها یک حق ثبت اختراع است و تضمینی برای به واقعیت پیوستن آن وجود ندارد. بنابراین، بهتر است بیش از حد امیدوار نشوید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید